Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Najgorsza książka.
(07-08-2014, 21:48)Duśka napisał(a): A ja lubiłam lektury. Wyjątkiem byli Krzyżacy i w Pustyni i w Puszczy xD

A najgorsza książka to była parodia Zmierzchu, ale nie pamiętam tytułu :/

"Zmrok"? nie pamiętam autorki.
w sumie też nie przebrnęłam, więc nie mogę uznać za "najgorszą przeczytaną książkę" xD
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
Reklama AdSense
A mógłby to być i Zmrok, też nie przebrnęłam, dlatego uważam, że to zło ostateczne xD
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
A ja od siebie dodam "W Służbie u Króla Smoków" bo to jedyny tytuł którego nie miałem siły przeczytać a takich "Krzyżaków" w tydzień ale jednak zmęczyłem. Książka była nudna i co nawet gorsze przewidywalna, serio po przeczytaniu ok trzydziestu stron byłem w stanie przewidzieć co będzie dalej. Nie polecam. Co do szkolnych lektur Narnia, Hobbit Bajki Robotów były w programie jako lektury dodatkowe czyli olewane przez polonistów, bo to nie Sienkiewicze Prusy czy inne Nałkowskie, a później się dziwią, że dzieci nie lubią czytać :P
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Problem z lekturami jest taki, że były pisane x lat temu. Pod tamtejszą publikę. Owszem, kanony literatury, ale kiedyś trzeba zmienić nurt. Nie wiem co macie do Krzyżaków, mi się bardzo przyjemnie czytało :P Ale za to Sienkiewiczowską "Trylogię" uwielbiam :D

Co do Żmiji, czytałem ją z bólem serca i głowy. Głowy, bo była żenująco denna, a serca, bo nie mogłem wyobrazić sobie jak tak dobry autor mógł napisać coś takiego.

A najgorszą książką jaką czytałem ( no dobra, nie przeczytałem, ale próbowałem) jest, tu narażę się pewnie wielu ludziom, Gra o Tron. Miałem odruchy wymiotne czytając to.
Odpowiedz
A moim zdaniem to, że czytamy te teksty napisane x lat temu to dobra sprawa, bo to część naszej kultury.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
(09-08-2014, 17:02)Duśka napisał(a): A moim zdaniem to, że czytamy te teksty napisane x lat temu to dobra sprawa, bo to część naszej kultury.

Oczywiście, ale nie widzę żadnego powodu, by się nimi ekscytować.

Hmmm... Ja chyba nie wytypuję najgorszej książki. Po prostu nie sięgam po słabe tytuły. W przypadku większości lektur ograniczyłem się do streszczeń. W sumie to z lektur w technikum przeczytałem jedynie Dżumę... do połowy, ale akurat ten tytuł nie był aż tak zły.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja się dołączam do "Zmierzchu", "Potopu" i "Nad Niemnem" – niestety banał, ale co zrobić
Odpowiedz
Cytat:Drugą książką jest, czy może raczej są – "Krzyżacy"

Po takim stwierdzeniu poziom mojego szacunku do wygłaszającego (przynajmniej na polu literatury), spada do poziomu gleby (po wymienieniu "Potopu" tym bardziej).

Czytałem to po raz pierwszy w III klasie podstawówki, potem w VII, kiedy było lekturą, potem jeszcze raz. PODSTAWA.

Czytałem ostatnio "Jaszczurkowców" jakiegoś Józka Wójcickiego, taka fabularyzowana książka historyczna o spisku przeciw Krzyżakom w latach wielkiej wojny z zakonem, gdzie poza postaciami historycznymi dorzucono jakichś Jaśków i Przemków oraz ich perypetie wojenne i sercowe – stylistyczny i fabularny koszmar, gdyby nie spora dawka wiedzy historycznej, nie przedstawiałoby to żadnej wartości.
[niedozwolony link]
Odpowiedz
Róża Jakobsze – Rhezus

Podręcznikowy przykład, jak popsuć świetny pomysł na książkę
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
"Ulisses" J. Joyce
Książka o wszystkim i o niczym, trudna, ciężka i nudna, jak żadna inna.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości