Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Szukam wydawnictwa, które wybrac?
Witajcie,
szukam wydawnictwa, które wyda moje wypociny literackie, książka o zabarwieniu fantasy, 120 stron. Wysłałam już do różnych wydawnictw ale bez odzewu. Zastanawiam się nad wydaniem za swoje pieniążki, tylko gdzie?
Odpowiedz
Reklama AdSense
To się chodzi osobiście, a nie wysyła :P Poza tym jesteś pewna, że warte wydania? ^^
Odpowiedz
Mam nadzieje, że warte :D
Odpowiedz
Jak jesteś pewna. Poczytaj tutaj: http://novaeres.pl/dla_autorow
Może Ci będzie odpowiadać.
Powodzenia ;)
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
Moja mama teraz wydaje sama tomik, ok 45 str., nakład 30 szt. , fajna grubsza okładka, szmery bajery – 1000 zł :P powodzenia więc z wydawaniem za własną kasę książki 120 str.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
120 stron to trochę mało jak na samodzielną książkę w większości wydawnictw. Ale czasem i takie wydają, kto wie...
Sprawdzaj na stronach wydawnictw, czy nie mają przypadkiem zastrzeżenia, że nie przyjmują debiutów (bo zakładam, że nei wydawałaś jeszcze nic, skoro nie masz umowy z żadnym wydawnictwem).
No i przeczytaj obszerny poradnik dla autorów autorstwa pana Pilipiuka (jest wklejony na naszym forum) – tam między innymi jest opisane, jak wysłać tekst, co musi zawierać, jak wyglądać i jak się obchodzić z redaktorami xD

Cytat:To się chodzi osobiście, a nie wysyła Tongue
Można wysłać pocztą wydruk. Broń Cię jeżu kolczasty mailem.

PS Próbowałaś wydawnictwa MAG? Słyszałem, że chętnie wydają debiuty. Ano i może spróbujesz zacząć swoją drogę od mniejszego szczebla? Ja publikuję opowiadania w odcinkach w uczelnianym piśmie, czasem zdarzy mi się coś skrobnąć do lokalnych gazet, mam za sobą nawet parę wywiadów dla lokalnych mediów. Niby nic, ale podnosi na jakiś czas samoocenę i motywuje do dalszego pisania ;) No chyba że masz już ten etap za sobą, to gratuluję! Sam bym chciał w końcu dorosnąć do decyzji o wysłaniu czegoś do wydawnictwa (no i najpierw chciałbym napisać coś tak szalenie dobrego, że się nada :D)

@up
Jeszcze zależy gdzie, co, jaki papier, jaka okładka właśnie (też projekt itp.), jaki typ druku i składu, blablabla. Porównywałem oferty kilku internetowych drukarni, to najdroższy jest skład, korekta i projekt okładki xD Prawie 30% wartości zamówienia, jak sobie wyliczyłem (pewnie sprawa bardzo indywidualna).
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cytat: Broń Cię jeżu kolczasty mailem.

Bronię! Jeszcze nie słyszałem, by komuś z meila odpisali, a trochę ludków znam. :D
I konia, i muła, i osła głupiego,
I mrówke, i żuka, termita martwego,
Gołąbka pokoju białego jak kreda,
Lecz tylko jeża przelecieć się nie da!!!

Odpowiedz
Box, wystarczy zatrudnić własnego korektora i rysownika do okładki :P
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Tak, można :) Najlepiej po znajomości i za darmo ^^
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
Zdecydowałam się na wydawnictwo Poligraf, szybkie odpowiedzi, konkretna osoba z którą miałam kontakt. Cenowo bardzo dobrą ofertę zaproponowali (porównywałam z innymi). Teraz tylko dopieszczam tekst i wysyłam do korekty i poźniej już tylko druk :D
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości