Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Ogl?da?e?/ ogl?da?a? Gr?o tron?
Tak, nadal ogl?dam.
52.63%
10 52.63%
Tak, ju? nie ogl?dam.
21.05%
4 21.05%
Nie, ale chyba zaczn?
0%
0 0%
Nie.
26.32%
5 26.32%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
Gra o tron.
Biedny ME3 :D Skoro jest już archetypem kiepskiego zakończenia.

Co do Dany, zazdroszczę... Ja nie jestem w stanie pojąć jak można lubić tę obrażającą się dziewczynkę.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ano biedny... Naprawdę szkoda że tak to się skończyło. Niby jest ulepszona wersja... ale na zawsze w pamięci pozostanie skandaliczne potraktowanie widza.

Ja Dany już nie lubię, ale to po wydarzeniach w jednej z ostatnich chyba książek. Serial właśnie dociera do tego momentu.
Odpowiedz
Oglądam nadal, ale mam wrażenie, że cała seria zaczyna zjadać swój ogon.
Odpowiedz
Oglądałam i oglądam nadal.
Serial w niektórych momentach różni się od książki, to fakt, jednak o ile owa zmienia nie wpływa znacząco na fabułę (np. wyprzedzanie wydarzeń, tu już ostro przesadzili)– nie przeszkadza mi. Serial i książka to dwa zupełnie odmienne światy, rządzące się zupełnie innymi prawami i w niektórych kwestiach trudno je porównywać. Uważam wręcz, że jak na tak złożoną wątkowo serię, twórcy poradzili sobie naprawdę dobrze. ;)
Co do Daenerys – ja ją lubię. Co prawda nie rozumiem jej decyzji w ostatnim tomie, przez co moja sympatia nieco osłabła, ale liczę na to, że ostatnie rozdziały z jej udziałem znów "naprowadzą" ją na dobrą drogę. :)
(Scena na arenie jest moim zdaniem jedną z lepszych w książce. Czytając, miałam ochotę krzyknąć: "No nareszcie!")
Kolejnego sezonu oczekuję też ze względu na to, że mają pojawić się w nim retrospekcje. PLIO jest najbogatszą i najbardziej szczegółową pod względem historii świata serią, jaką czytałam i jeśli porządnie to przedstawią i wytłumaczą niewtajemniczonym – może wyjść z tego coś naprawdę świetnego.
Choć i tak będą to zapewne tylko sceny z Rebelii Roberta.
Niektórzy ludzie nie potrzebują żadnej logiki ani pieniędzy. Nie można ich kupić, torturować ani negocjować z nimi. Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak świat płonie.
Odpowiedz
Pewnie, że oglądam i czekając na kolejny sezon postanowiłem przeczytać wersję książkową :)
Odpowiedz
A moim zdaniem Martin przesadził. Skończyłem niedawno Taniec z Smokami i w sumie to, co mogę podsumować:

Gra o Tron
Spoiler:

Starcie Królów
Spoiler:

Nawałnica Mieczy
Spoiler:

Uczta dla Wron
Spoiler:

Taniec z Smokami
Spoiler:

I spoilery ogólne
Spoiler:
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Przyznać muszę, iż książka (dla mnie) napisana jest nieco naiwnie. Po 2. tomie 3. części nie mogłam dalej przebrnąć. NUDNE JAK FLAKI Z OLEJEM to się stało. Albo takie tłumaczenie było, że od pieruna tych opisów i brak akcji...
Serial wymiata! Oczywiście, są lepsze i gorsze momenty, ale jest odwzorowany klimat – groza, tajemnica, miłość, intryga etc. W książce... Książka jest sucha, niemalże higroskopijna. Nic nie czułam, czytając ją. Tylko ucieszyłam się na... A, dobra, spoilerów dawać nie będę. No, w każdym razie nie powaliła mnie. A serial bardzo mi się podoba i warto go oglądać, warto.
Meow!
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości