Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Dream
#1
Postanowiłem wrzucić tekst po angielsku. Napisałem go przygotowując się do Matury. Z góry przepraszam za powtórzenia "I", ale chyba nie jestem jeszcze na tym poziomie, żeby tego uniknąć ;P Tekst na podstawie snu.

I was very tired. I spent all day in school because I had an additional lesson. I came back home and I took a shower. I was very happy because I could finally lie in my bed. I closed my eyes and you wouldn’t believe what I saw.
My brother and I walked around the garden with a torch. No moon. No stars. A chilly misty hung in the air.
“What are we doing here?” – I asked my brother but he didn’t answer. I thought that he was as scared as I was.
Suddenly, something grabbed my ankle. It was a dog. The black Labrador.
”Get off me” – I screamed.
My brother ran up to help me. He kicked that black creature. To my surprise, the dog let me go. We started running. The dog followed us. My heart pounded right through my chest.
I had no idea where we were going. All I knew was that it was very dark.
We were in woods. I heard screams behind me. It was my brother.
I woke up. I was sweating and I felt relief. I rolled over and fell asleep again.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#2
Sen jak sen : D

Cytat:The dog fallowed us.
– literówka?

Propsy za angielski.
Odpowiedz
#3
(17-07-2014, 16:55)marookko napisał(a): My brother and I walked around the garden with the(with a) torch.

The dog fallowed (followed) us.

Takie sugestie ode mnie. :P
Co do samego opisu snu, to mógłby być znacznie lepszy. Przede wszystkim zbudowałeś bardzo krótkie zdania, które naprawdę topornie się czyta – bez żadnej intonacji, tak przelatują przez umysł, nie zostawiając po sobie żadnego śladu. No i żeby dodać trochę klimatu, przydałyby się opisy, bo obecnie są tylko ich śladowe ilości. Ponadto dodanie opisów sprawiłoby, że tyle "ajów" nie rzucałoby się w oczy – póki co są same czynności, więc nic dziwnego, że ciągle "I". No i zdanie można by zaczął nie tylko od "I", ale od określenia czasu czy czegoś takiego, zawsze jakaś odmiana. :)
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Odpowiedz
#4
Dziękuje za opinie i wskazanie błędów ;)
Co do opisów muszę Ci przyznać rację, ale ich brak zapewne jest spowodowany tym, że pisząc maturę rozszerzoną (do której się przygotowywałem) ma się ograniczoną ilość słów. A ja głupi nawet nie pomyślałem, żeby to rozwinąć :P
Odpowiedz
#5
ah, opowiadania pisane po angielsku. Ze swoich jestem bardzo mało dumna xD
Ale fakt, maturalne wymaga tego, żeby było zwięzłe i krótkie... I jak dla mnie, jest zbyt suche. Opisy byś mógł powplatać ; )
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
#6
Nie jestę krytykę. Opowiadanie jest tak słabe, że gdyby mój nauczyciel je oceniał miał byś max dwóję na szynach. Nie wystarczy napisać po angielsku, akcja jest słaba, brak jakiegokolwiek zarysu bohatera głównego, wieje nudą jak zimą na dworcu w Kutnie. W porównaniu do innych tekstów w tym dziale ten wygląda jak kiepski żart. Chcesz pisać po angielsku ok, ale pamiętaj że liczy się treść a nie język w jakim ta treść jest podana.
A teraz siadaj, niedostateczny.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Reklama AdSense
#7
Proste, pojedyncze zdania, niezbyt rozbudowany angielski. Opisów też nie było zbyt wiele. Czytało się szybko, co nie znaczy, że dobrze. Krótko mówiąc, wyszło bardzo średnio.
Może zanim napiszesz coś po angielsku, zaplanuj to sobie ładnie i zgrabnie w języku polskim, pomyśl jak zrobić to tak, żeby nie wypadło sztywnie i miało jakiś przekaz. Jak powiedział kolega wyżej, "liczy się treść a nie język w jakim ta treść jest podana".
Odpowiedz
#8
Opowiadanie takie sobie. A to zdanie:

Cytat:I was very tired. I spent all day in school because I had an additional lesson. I came back home and I took a shower. I was very happy because I could finally lie in my bed.
To mogło być jednym zdaniem. A to, że wziąłeś prysznic tak bardzo nic nie wnosi do treści...
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości