Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Podsumowanie "5x żuk"
Jeżeli ktoś chce przejąć CWT, bardzo proszę. Może ktoś coś tu zmieni, bo tak jak myślałam, znów dużego napływu tekstów nie miałam :P
Zapraszam do czytania:

Złomiarze
Spoiler: Graphoman
– Światło porusza się szybciej od światła.
– Bezwzględnie, pułkowniku Pickering?
– Absolutnie, generale Bingam.
Reklama AdSense
CO?! Tylko mój beznadziejny tekst, napisany tylko dlatego, że chciałem wziąć udział mimo sesji?

Poddaję się, CWT zdechło i nie odpowiada ani na atropinę, ani na adrenalinę... Lecę po lekarza, co by stwierdził zgon.
Głupi gada, bo nade wszystko chce zabłysnąć.

[Obrazek: O7mWLoq.png]
Cytat: O, tam na blacie na przykład ciągnęły się aluminiowe Pireneje, a tam, zaraz za zlewem był szklany Ural, ( zbędny przecinek ) poustawiany z flaszek po wódce. ( podkreślone zwroty są moim zdaniem zbędne, ponadto każdy z nich napisałeś inaczej )

Jaruś ( przecinek ) jak zwykle zasnął po obaleniu którejś z kolei butelki taniego wina, wspierając swe spracowane czoło o kant stołu, a ręce zwiesiwszy luźno, upewniał się ( przecinek ) że koszulka wywietrzy się trochę pod pachami przez noc i przedłuży jej żywotność o kolejne kilka dni.

Jedyne okno kuchni zwrócone było na południe, więc skoro pomieszczenie było skąpane w blasku dnia, oznaczać to musiało ( przecinek ) iż wybiła najważniejsza godzina – godzina leczenia kaca i szukania pieniędzy na kolejny, owocowo-winny dzień.

– Za to ( przecinek ) co uzbieraliśmy do staniemy ( dostaniemy ) najwyżej dwa złote, a i to tylko ze względu na naszą kartę stałego złomiarza.

Gdy odeszła, na jej miejscu przez chwilę pojawiło się małe Szaleństwo, które łupnęło Jarosława w łeb swoją grzechotką, a później polecało ( poleciało ) dalej, tarzać się w psich odchodach.

– Wiem ( przecinek ) co zrobimy.

– Sprzedasz ( przecinek ) co mamy, a nim do mnie jutro przybędziesz, znajdziesz żuka. Dużego, jak największego.

Jarosław ( przecinek ) jak zwykle wykonał swój poranny rytuał, przywitał się ze swoim wspólnikiem i dał się poprowadzić na dół, lecz cała harmonia codziennego dnia została zaburzona, gdy przed klatką schodową nie dostrzegł ich zwyczajnego wózka na złom.

O dziwo Jarosław nie przestąpił progu czasem-darmodajni życiodajnego napoju, zamiast tego kierując swe kroki do budynku naprzeciwko, który to nad pięknym wejściem wymalowany miał globus, ( zbędny przecinek ) robiony w metalu.

Prowadzili ożywioną dyskusję ( przecinek ) poruszając tematy zupełnie dla niego niezrozumiałe – złapał tylko słowa „pleocen”, „plejstocen” i „mezozoik”, które jednak nie miały dlań żadnego znaczenia.

Pytałem ( przecinek ) co jest po drugiej stronie od Zgierza! – zagrzmiał groźnie Jarosław

– Na dzielnicę, ( zbędny przecinek ) Zdrowie, Alojzy! – Teraz mężczyzna zrozumiał przekaz i już po kwadransie przekręcania kluczyka, ( zbędny przecinek ) włączył się do ruchu.

Prawie dwa jottagramy niklu i żelaza – ilości ( przecinek ) jakich na skupie żeś jeszcze nie widział!

Powiedz mi teraz – wiesz ( przecinek ) gdzie nasza ukochana planeta ma usta?

– Szefie… A co ( przecinek ) jak Ziemia dostanie zamiast tego… no…
– Rozwolnienia?

Zobaczymy ( przecinek ) co z tego wyjdzie.

A tymczasem gdzieś w Zgierzu ( przecinek ) pod główną uliczką, ( zbędny przecinek ) zaczynały zbierać się największe złoża niklu oraz żelaza na całym świecie…

Błędy poprawię później.
Wielkie brawa za determinację, nawet ja odpuściłam, bo wiedziałam, że tak będzie. Nikt nie pisze, a co gorsza nikt nie czyta. Poprzednie CWT skomentowali tylko uczestnicy.
Jeśli chodzi o twój tekst, to bardzo mi się podobał. Historia jest tragikomedią, bo tak wygląda życie i to nie tylko ludzi z marginesu. Zresztą każdy z nas takim marginesem może się stać i pewnie nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo to przychodzi. Opisałeś to w sposób, który mnie urzekł. Głowy obolałe, ale pełne pomysłów na przetrwanie. Nie będę spojlerować, bo może ktoś jeszcze się zachęci, by przeczytać.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata

Może wskutek wczesnej pory, a może mojego dziwnego poczucia humoru nie jestem jakoś szczególnie oczarowana. Było wiele momentów, które zapewne powinny rozbawić, ale tylko jeden z nich wywołał u mnie takie krótkie, nieme "hehe", jeśli można to tak nazwać. Dlatego też trudno mi powiedzieć coś więcej. W każdym razie napisane niczego sobie. :)
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
(16-06-2014, 07:39)Vetala napisał(a):

Może wskutek wczesnej pory, a może mojego dziwnego poczucia humoru nie jestem jakoś szczególnie oczarowana. Było wiele momentów, które zapewne powinny rozbawić, ale tylko jeden z nich wywołał u mnie takie krótkie, nieme "hehe", jeśli można to tak nazwać. Dlatego też trudno mi powiedzieć coś więcej. W każdym razie napisane niczego sobie. :)

Sprawdzałam w pracy i raczej na szybko. Przepraszam za błędne przecinki Graphomanie. Staram się konsultować, jeśli nie mam pewności. Tym razem nie miałam na to czasu. Poprawki Vetali są z pewnością poprawne, więc kieruj się nimi :D.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Na pewno wszystko poprawię i jeszcze raz będę męczyć Triceraton(nnę? :), co by mi podmieniła tekst.

Zdaję sobie sprawę, że opowiadanie jest dość słabe – było pisane na szybko, między salwą ze strony mikrobiologii a anatomii, ale skoro już się zaangażowałem w CWT, to nie wyobrażałem sobie odpuścić. Widać tylko ja miałem takie poczucie obowiązku...
Głupi gada, bo nade wszystko chce zabłysnąć.

[Obrazek: O7mWLoq.png]
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »