Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Koń trojański spłonął
No cóż, może ktoś oceni ^^

1.

ilu to poetów i pisarzy
pod murami Troi poległo

strzałami zasypywani
ich pergaminy nie zdały egzaminu

niektóre obróciły się w proch
by na zawsze zrównane z ziemią
dały świadectwo i przestrogę

ale chwila, gdzie wielki koń Trojański?
nawet on
biedny spłonął…
Odpowiedz
Reklama AdSense
Zastanawia mnie to:

Cytat:niektóre obróciły się w proch
by na zawsze zrównane z ziemią
dały świadectwo i przestrogę

To, co zniszczone, nie może dawać świadectwa. To mogą zrobić tylko pergaminy tych poetów, którzy ocaleli i napisali o tych sproszkowanych – tak na logikę.
Kolejny błąd, który mi się nasuwa (tak czysto matematycznie znowu) – Troję zburzono bodajże koło XII w p.n.e. A najstarszy pergamin znaleziono w Mezopotamii i pochodzi chyba z III w. p.n.e. :P
Nie podoba mi się też przymiotnik "biedny" w określeniu do konia trojańskiego, bo toć ów kucyk się kojarzy źle – wirus, Troja, podstęp, te sprawy.

Nie chciałabym nic zmieniać w Twoim wierszu, bo jest Twój. Mnie jednak forma totalnie nie pasuje. I powiem szczerze, że nie bardzo go "czaję", stąd mój ścisły komentarz. I dodatkowo, fakt, że nie bardzo mi się niektóre rzeczy trzymają kupy, nasuwają mi się dziwne interpretacje, o których nawet pewnie Ci się nie śniło, np.:

Spoiler:

Ale pamiętaj, że nawet Szymborska miała problem ze zdaniem matury ze swoich wierszy, więc nie każdy czytelnik może odgadnąć Twoje myśli :P
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Pasowało by też poprawić duże litery na początku zdania/wiersza.
Crax, do poprawek marsz! ~ Nawka
Odpowiedz
(25-06-2014, 11:47)Crax napisał(a): Pasowało by też poprawić duże litery na początku zdania/wiersza.

Pasowałoby pisać bez takich ortografów – sory, ale bije po oczach :P

Wiersze nie podlegają standardowym formom – ważne, by zachować pewną konsekwencję.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Wcale niekoniecznie by pasowało. Każdy wers nie musi być zakończony kropką, a mimo wszystko może zaczynać się wielką literą kolejne.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Zgadzam się z powyższym.
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości