Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Motyw snu...
Czy motyw jakiegoś snu bohatera to dobry pomysł do powieści wojennej? Na przykład że śniły mu się jakieś wielkie pająki czy inne dziwolągi... Jeśli taki temat był to przepraszam.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Niedobry.
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Po pierwsze – zależy od zastosowania oraz fabuły. Nie idzie jednoznacznie stwierdzić, czy coś byłoby dobre, czy nie, bez poznania dokładnych okoliczności. A i wtedy może być to niemożliwe, bo jednemu przypadnie do gustu, a drugiemu nie.

Po drugie – waćpan widzę pyta o najmniejszy szczegół na forum, miast zwyczajnie usiąść do pisania. Nie bój się popełniać błędów, to dzięki nim możesz się wszystkiego nauczyć.
Napiszesz opowiadanie wojenne, w którym głównemu bohaterowi będą się śniły pająki. Zrobisz to słabo – dostaniesz negatywną ocenę. Będziesz wiedział co poprawić następnym razem.
Kolejne opowiadanie – bohaterowi znów się coś śni, ale tym razem wpleciesz to lepiej i dostaniesz odpowiedni komentarz od ludzi. Opcjonalnie sam stwierdzisz, że coś jest niezłe, albo kompletnie beznadziejne.

Nie widzę sensu w pisaniu tego typu pytań, a także bezpośrednim odpowiadaniu na nie. Zrób sobie sam wędkę, waćpan, a nie proś o rybę za każdym razem, gdy napotkasz problem.
Nie szukaj wymówek od pisania. Jeśli tego nie lubisz – nie rób tego. Jeśli lubisz – nie wymyślaj i siadaj do edytora tekstu!
Głupi gada, bo nade wszystko chce zabłysnąć.

[Obrazek: O7mWLoq.png]
Odpowiedz
Ja się zgadzam z Graphomanem. Ponadto Tank, twoje nowe tematy zaczynają wyglądać jak spam. Przestań zawracać gitarę, jeśli nie masz jakiejś istotnej kwestii do przedyskutowania. Użyj własnej głowy i zdecyduj co pasuje do twojej historii.
Odpowiedz
Dodam tylko od siebie, że nie ma złotego środka, którego najwidoczniej szukasz. Nie ma tak, że jak zaaplikujesz motyw snu lub napiszesz pod wpływem muzyki, to nagle twoja praca stanie się poczytna, głęboka i mądra.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Mi się wydaje, że głównie zależy od tego w jaki sposób chcesz ukazać ten motyw. Np. Jeśli coś mu się śniło i ze względu na chore sny szaleje i rozpoczyna wojnę, to wydaje mi się, że byłby to fajny pomysł. Wszystko zaczyna się od tego w co ubierzesz ten motyw. :)
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja ze swojej strony powiem, że ogólnie nie podobają mi się motywy snu wplecione w fabułę. Ale oczywiście wszystko zależy... ;)
Odpowiedz
Bo ja wiem, jak się zaserwuje mocną symbolikę, która odbije się w umyśle czytelnika, to idzie niezłe ciary zrobić :D
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości