Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Czas powiesci...
Otoz
tak... Akcja mojej powiesci "Czas walki" dzieje sie w 2014... Co zrobic
jesli opowiadanie bedzie nieaktualne? Czyli bedzie 2015 a wydarzenia z
powiesci nie spelnia sie?[/align]
Odpowiedz
Reklama AdSense
Nic nie rób. Spójrz na Powrót do przyszłości – czy widzisz latające deskorolki? Miały być w 2014 roku :D Albo chociaż, jeśli musisz już mieć przykład z powieści, Rok 1984 Orwella. Nie jesteś prorokiem, nie musisz się martwić, czy Twoje "przepowiednie" się sprawdzą ;)
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
a zmiana daty co rok?
Odpowiedz
Jasne, spróbuj przenosić daty co roku przez kilkanaście lat. Genialne rozwiązanie.
Radzę spojrzeć jak wyglądały przepowiednie co do przyszłości dawno temu. Krótko mówiąc różniły się znacznie.
Odpowiedz
A moze najlepiej dac po prostu "Bardzo bliska przyszlosc"
Odpowiedz
Ale po co się tym przejmujesz? :> Przecież to nie zobowiązuje Cię do niczego. Co innego, gdybyś pokręcił przeszłość – tej zmieniać raczej nie wolno, jeśli umieszczasz akcję w świecie rzeczywistym, ale co do przyszłości masz wolną rękę całkowicie i wcale nie musisz pisać prawdy.
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
Reklama AdSense
Umieszczasz akcję w przyszłości, spoko, nic nadzwyczajnego. Ale martwisz się, co się stanie jeśli ona się nie spełni? Serio? W sensie, rozważasz jednak możliwość że twoje opowiadanie okaże się prorocze, po prostu nie w tym roku, ale może następnym?
Odpowiedz
Tank, przecież to jest tylko Twoja wizja rozwoju aktualnych wydarzeń. Ja umieściłem akcję swojej powieści w latach trzydziestych naszego stulecia. Nie podałem, co prawda, konkretnego roku, ale nie zamierzam tego zmieniać za te dwadzieścia lat, jeśli coś się nie spełni. Nie jestem prorokiem i Ty też nie jesteś, więc nie przejmuj się tym. SF ma być wizją przyszłości (a i to nie koniecznie, bo możesz pisać o alternatywnej przeszłości) opartą na naukowych podstawach. Czyli jeśli piszemy o broni laserowej, nie znaczy, że taka faktycznie musi być kiedyś w powszechnym użyciu – ważne, że taka broń może zostać zbudowana.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Czyli zamiast 2014 nie podam roku aby czytelnik mial wrazenie ze te wydarzenia moga sie spelnic za pol roku albo za rok itp. Dobry pomysl?
Odpowiedz
Wpisz ten przeklęty 2014 rok i nie zawracaj sobie głowy pierdołami...
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »