Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Inne Pośród merów
Spoiler:

Pośród merów

Mówili, głupi.

Smukły brzeszczot akavirskiej katany zderzył się ze swą bliźniaczką posyłając w powietrze snop iskier.

Mówili, słaby.

Ciężka, płytowa zbroja Ostrzy zachrzęściła w proteście, gdy obleczone w nią ciało spięło się do skoku.

Khajit gorszy!

Kocie wargi wygięły się lekko w zadowolonym uśmiechu, gdy ostrze przeciwnika osunęło się po niewielkiej, okrągłej tarczy niechętnie odsłaniając pierś rywala. Ra'Zhir wyprowadził szybki, prosty sztych w niechroniony tors rozdzierając kolczugę i klatkę piersiową wroga. Raniony elf zachwiał się i runął z łoskotem na ziemię upuszczając katanę.
Khajit przesunął pogardliwym spojrzeniem po otaczającym go tłumie i wycelował w losowego obserwatora zakrwawioną kataną.
— Następny.
Odpowiedz
Reklama AdSense
A ja pozwolę sobie być katem. Nie dlatego, bo mam okres bezpłodności. Choć mam. Po prostu w mym pustym sercu zostały ostatki uczuć i nie potrafię przejść obojętnie koło człowieka, który tak paskudnie strzela sobie w stopę.

Dwukrotnie. :D

Bazując na tym co wiem, a zasadniczo czysty ze mnie magister (tu wstaw przekleństwo na K lub P) teoretyk, w drabblach nie chodzi o popis umiejętności barwnego opisywania, tylko o walkę z ograniczoną przestrzenią i naukę oszczędności słowa. Tutaj jest zupełnie na przekór. Taki rodzaj narracji, pełen nieistotnych dla świata i akcji szczegółów, przy dłuższej formie szybko by wykończył – albo Ciebie, albo czytelnika.

I tutaj dochodzimy do kwestii samej treści. Jak rąbiesz kogoś mieczem, to nie interesują cię detale – jego zbroja, pogoda czy gdzie kupił te odjazdowe zamszowe buty. Jeśli przyjmie cios na tarcze, to nie zastanawiasz się czy jest okrągła, kwadratowa czy może w kształcie naćpanego kangura psychopaty. I kiedy już lejesz tego sukinkota, który zabił ci matkę i zgwałcił psa, to tak naprawdę nie liczy się nic! Popadasz w ślepy taniec dynamizmu i siły, ostrą jak spojrzenie Tuska walkę! I twoim celem, jako narratora, jest zabranie czytelnika właśnie w ten świat. Walka to nie rysowanie kręgów na piasku. Ma być surowo, dobitnie i, przede wszystkim, dynamicznie.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
(05-03-2014, 01:38)Hircine napisał(a): Smukły brzeszczot akavirskiej katany zderzył się ze swą bliźniaczką (przecinek) posyłając w powietrze snop iskier.

Kocie wargi wygięły się lekko w zadowolonym uśmiechu, gdy ostrze przeciwnika osunęło się po niewielkiej, okrągłej tarczy (przecinek) niechętnie odsłaniając pierś rywala.

Ra'Zhir wyprowadził szybki, prosty sztych w niechroniony tors (przecinek) rozdzierając kolczugę i klatkę piersiową wroga.

Raniony elf zachwiał się i runął z łoskotem na ziemię (przecinek) upuszczając katanę.

Nie mam za wiele do powiedzenia, jak zwykle zresztą w moim przypadku, jeśli chodzi o krótkie formy, bo za takimi nie przepadam. :) Liczyłam na jakąś malowniczą walkę po tej akavirskiej katanie na początku, a tu dostałam tylko króciutki opis, w którym walki za bardzo nie uświadczyłam.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Odpowiedz
Nie wiem, co Ci ta Beta sprawdzała, ale imiesłowy przysłówkowe zawsze wymagają przecinka – co słusznie wykazała Vetala. Mam też problem z ilością słów – według mojego office'a jest 99 (bez tytułu). Czyli o jedno słowo za mało.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
(05-03-2014, 21:09)StuGraMP napisał(a): Nie wiem, co Ci ta Beta sprawdzała, ale imiesłowy przysłówkowe zawsze wymagają przecinka – co słusznie wykazała Vetala. Mam też problem z ilością słów – według mojego office'a jest 99 (bez tytułu). Czyli o jedno słowo za mało.

Liczyłem na piechotę i też miałem szalone dziewiątki. Natomiast w internetowym liczniku słów było ich 101 minus dywiz.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Yami, to jeszcze nic. Jeden internetowy licznik doliczył się tylko 93, bo nie liczył słów nieznanych (które uznawał za błędy) np. 'Khajit'. I znalazłem też taki, który myślnik traktuje jak wyraz (i razem z minusem wyszło mu 100) – co za idiotyzm :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Moim zdaniem przypomina, to akcje z serii The Elder Scrolls :)
Szybko się czyta i tyle :)
Odpowiedz
Krótkie to, acz bardzo interesujące. :)
Więcej napisać się nie da, niestety. Zbyt mała ilość tekstu.

Tyle w temacie, pozdrawiam!
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
Mnie się wydaje, że walka nieco mało dynamiczna, ale co ja się tam na ten temat znam ;)
Choć generalnie kształt tarczy wydaje mi się w tym momencie istotny, Panowie i Panie. W końcu od kształtu i struktury zależy, czy ostrze się ześlizgnie czy może utknąć w jakiejś szczerbie. A sama zbroja też jest ważna – w końcu napastnik zawsze szuka najmniej osłoniętego kawałka, by ugodzić skutecznie :)
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości