Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Forumowe Opowiadanie – temat techniczny
#1
Osoby występujące w opowiadaniu:
Nidrax
Stugramp (ojciec Nidraxa)
Bura
Darena
Awangarda
Yami
Epon
Duśka
CarmenS
Hellbringer
Finneus
Crax

Streszczenie:
Na drugi dzień po imprezie Nid spotyka w swoim domu Darenę. Walnął lufę na kaca, co zauważył jego ojciec, Stu. Obyło się jednak bez wykładu o szkodliwości alkoholu. Nid wychodzi na umówione spotkanie. Ale że jechał obok koparki, dał się nabrać.
Po wypadku Nid porzuca swój wehikuł i dalej idzie pieszo. Traci jednak orientację. Spotyka Burą i zaczynają rozważać, czy to, co ich spotyka, nie jest snem. Ponieważ zapadła noc, z obawy przed zombie schowali się w jakiejś chacie. Tam dalej rozważają, w czyim śnie ewentualnie się znajdują i jak się wybudzić.
Stu jest "uzależniony" od spraju do nosa. Jego żona każe mu się pozbyć kataru, a przy okazji narąbać drew do kominka. Stu w tym celu posługuje się laserowym mieczem – to jego tajemnica, jest rycerzem Jedi. Rozmyśla, jak przekazać to swoje dziedzictwo synowi. Tymczasem Bura i Nid dalej próbują wyrwać się ze snu. Plaskacz w twarz nie pomógł. Powstała więc idea, by spróbować snu we śnie. Nid w tym celu uśpił się eterem dietylowym.
Eter zadziałał – Nid spał jak zabity. Jednak nie posunęło to ich sprawy do przodu. Gdy się obudził, razem z Burą zaczęli badać otaczający ich teren. Odkryli, że są w kosmosie. Gdy chcą się poruszać do przodu, ich mózgi na bieżąco tworzą potrzebny świat. Nie mogą jednak zawrócić. Sen znowu przeradza się w koszmar, bo z oddali dochodzą ich odgłosy zombiaków.
Nid, jak każdy facet w takich sytuacjach, proponuje prokreację, by przedłużyć gatunek. Za ten pomysł dostaje ponownie z liścia. Po namyśle decydują się na walkę z zombiakami. Uzbrojeni w kij od miotły i rurę od odkurzacza wyszli na zewnątrz i rozpoczęli wojnę z nieumarłymi.
Walka trwa w najlepsze. Nidrax i Bura roznosili przeciwników w szaleńczym tempie, ale zombiakom przyszły na pomoc kolejne zastępy. Nid i Bura zaczęli wycofywać się w stronę wzgórza. Nagle rozległy się huki wystrzałów i całe serie z CKM-u. Zombie padały jak muchy. Z nieoczekiwaną pomocą przybyła Darena, a zaraz za nią Awangarda. Ten wspólny sen staje się coraz bardziej dziwaczny.
Cała czwórka ruszyła w stronę lasu. Powoli zdają sobie sprawę, że ich sen jest masakrycznie realistyczny. Nid wysnuł więc hipotezę, że im więcej ludzi bierze udział we wspólnym śnie, tym bardziej wzrasta ich zbiorowa samoświadomość. W końcu docierają do jakiegoś domu, w którym decydują się schronić do świtu. Nid z Burą pierwsi idą na obchód. Po chwili jednak Nid wpada z powrotem do domu, oznajmiając, że sen robi się niestabilny i właśnie wyparowała z niego Bura. Tymczasem Stugramp szlajał się po mieście. Dotarł w ten sposób do obskurnego baru o nazwie Cerrberrus. Tam, od Zamaskowanego młodzieńca, próbuje się dowiedzieć czegoś o Literkowiczanach.
Rozmowę między Stu i Zamaskowanym przerywają dwa zakapiory. Stu nie dał się tak łatwo zaskoczyć i odparł ich atak. Zgodnie z instrukcją, którą otrzymał od Zamaskowanego, zamknął oczy, a wtedy nastąpił ogromny błysk światła. Gdy bandyci odzyskali wzrok, Stu już nie było. Akcja przenosi się do nowego miejsca – hotelu, w którym poznajemy tajemniczą kobietę. Zajmowała się podpisywaniem wyroków śmierci. Do pomieszczenia wszedł mężczyzna z wyszytą na piersi literą "L". Nie wiedział, że jego tropem podąża Stugramp. Ten wpadł do pomieszczenia i mieczem świetlnym obu pozbawił życia. Na ścianie pozostał tylko przekreślony napis "Literka".
Dramat Nidraxa się pogłębia. Po kolei znikają z jego snu następne dziewczyny – najpierw Awangarda, a później Darena. Na szczęście w zamian pojawia się Yami, który wykorzystując swoje moce i umiejętności, przenosi ich na tratwę dryfującą na środku oceanu. Przy okazji okazuje się, że tej mocy może użyć raz na dobę. Grożąc Nidraxowi dildem, zmusza go do wiosłowania. Po rozegraniu meczu Snookera dostrzegli wyspę. Wystraszeni jej mieszkanką próbowali zawrócić, ale prąd wody zepchnął ich na ląd.
Stu udał się do tajnej bazy, korzystając z 'gównianego' przejścia. W laboratorium zastał Epona, który próbując wybudzić Nida z dziwnego snu, wprowadził do niego Yamiego – obaj leżeli na łóżkach. Eponowi udało się jedynie ustabilizować stan Nida, ale stwierdził, że źródłem problemu jest trucizna, którą w jakiś sposób podano Nidowi. Stu postanowił udać się do sanktuarium Literkowiczan po antidotum. W tym celu odwiedza Hellbringera, jednego z agentów, a ten zdradza mu hasło dostępu wzamian za obietnicę zdobycia złotego pióra.
Stu wraca późnym wieczorem do domu i zahacza po drodze o nocny sklep i aptekę. Tam natknął się na Craxa, który z nie wyjaśnionych powodów zaczął przed nim uciekać. Po nieudanym pościgu Stu wrócił do domu i unikając dłuższej konfrontacji z żoną, poszedł spać. Craź tymczasem okazał się agentem Literkowiczan i to właśnie on spreparował miksturę, która uśpiła Nida. Otrzymał zadanie 'rozliczenia się' z Hellem. Crax sporządza kolejną miksturę, którą stosuje na sobie.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Reklama AdSense
#2
Odświeżam, bo doszły kolejne rozdziały :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowe Opowiadanie – Temat techniczny [Dyskusja/Błędy] Naxster 52 27,862 09-06-2015, 18:51
Ostatni post: Nidrax
  Forumowe Opowiadanie Nidrax 11 10,067 08-06-2015, 01:09
Ostatni post: Nidrax

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości