Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Podróż
Witam!

Ostatnio piszę dłuższe opowiadanko fantasy, a jak to w fantasy, szczególnie z podgatunku heroic, pojawia się konieczność przemieszczania bohaterów po świecie.

Zazwyczaj problem podróżowania omijałem. Kończyłem poprzedni wątek przed samą podróżą i przeskakiwałem naprzód, do momentu dotarcia na miejsce, albo do ostatnich kilkuset metrów, gdzie zaczyna się jakaś konkretna akcja.
Czasami dodawałem jakieś warte uwagi wydarzenia, jakie miały miejsce podczas podróży, ale funkcjonowało to na podobnych zasadach – kawałek drogi, określona sytuacja, np. walka i dalsze zakończenie fragmentu, przeskok do kolejnego.

Czy jest jakiś inny, ciekawszy, czy może bardziej zręczny i naturalny sposób na przedstawienie podróży w tekstach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Graphoman
Głupi gada, bo nade wszystko chce zabłysnąć.

[Obrazek: O7mWLoq.png]
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja nie widzę za bardzo. Jedynie można dodawać na tej samej zasadzie wzmianki o zdarzeniach na trasie, ale nie tylko walkach czy pokrewnych, ale też obserwacje o terenie "jakaś góra pojawiła się na horyzoncie", wzmianki o stanie podróży (że np. jedzenie się kończy), albo czyste informacje gdzie nocowali, zmiana pogody itd. Ale to tylko zapełniacze.
Po prostu muszą być jakieś ważna zdarzenia w podróży, nie muszą to być tylko walki i tylko o nich pisać. Chyba, że podróż krótka, to można ją opisać całą.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości