Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Jaki charakter CWT ci?zadowoli?
Anonimowo??i brak rywalizacji
7.14%
1 7.14%
Anonimowo??i rywalizacja
42.86%
6 42.86%
Brak anonimowo?ci i brak rywalizacji
14.29%
2 14.29%
Brak anonimowo?ci i rywalizacja
35.71%
5 35.71%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Tryby wyświetlania wątku
O przyszłości CWT
Witam wszystkich serdecznie w imieniu naszej kochanej Tri!

Bez zbędnego przeciągania – ostatnio na shoutcie pojawił się temat zmiany charakteru CWT, dlatego też zostaje stworzony odpowiedni wątek do wypowiadania się, jak dla was powinno wyglądać CWT!

Dla ułatwienia – wątpliwościom poddano kwestie: anonimowości tekstów oraz tego, czy CWT powinny dopuszczać możliwość rywalizacji poprzez głosowanie.

Ustalamy porządek obrad! Pokornie proszę o konstruktywne wypowiedzi na temat, wszystkie inne proszę o wykasowanie naszą drogą Ekipę.

Pozdrawiam,
Maestro Hell
Reklama AdSense
No więc jeśli chodzi o moje zdanie, to pozwolę zaczerpnąć sobie parę pomysłów zaproponowanych na ShoutBoxie. Po pierwsze, z początku byłam strasznie przeciwna rywalizacji w CWT, bo mijało się to z ideą – komentarze do tekstów miały być konstruktywne oraz poprawić warsztat i nie chciałam z tego robić jakiegoś konkursu... Jednak użytkownicy i tak mieli swojego faworyta, co niektórzy zaznaczali w swoim poście, także trudno to ominąć. Po drugie anonimowość: według mnie jest zbędna, choć nie wiem, być może ktoś w ocenianiu kieruje się sympatią czy nie do autora? To trzeba będzie przedyskutować... Pojawił się na sb pewien pomysł – przed napisaniem komentarza w wątku z podsumowaniem, każdy powinien ocenić w ankiecie w jakiejś tam skali tekst, a później zabierać się do komentowania anonimowej pracy. Jest też problem: przecież nie będziemy komentować swojej pracy, więc i tak wszyscy domyślą się, która jest kogo... Piszcie, jakby wam to odpowiadało.
– Światło porusza się szybciej od światła.
– Bezwzględnie, pułkowniku Pickering?
– Absolutnie, generale Bingam.
Sama nie biorę (i najprawdopodobniej brać nie będę) udziału w CWT, ale jako że zdarzyło mi się tam sprawdzić i ocenić teksty, to się wypowiem.

Według mnie, jak już mówiłam, anonimowość jest zbędna, bo uważam, że każdy jest w stanie ocenić tekst sprawiedliwie, nawet jeżeli nie przepada za jego autorem. Co więcej sądzę, że są tutaj ludzie na tyle rozumni, że nie wyłonią zwycięzcy na zasadzie "lubię go, więc niech ma".

Jeśli chodzi o rywalizację: same komentarze można otrzymać pod tekstami na forum, więc zdrowa rywalizacja i wyłonienie najlepszego tekstu byłyby czymś nowym, może nawet dodatkową motywacją dla biorących udział. A głosowanie byłoby tutaj najlepszą formą wyboru wygranego, jak mi się zdaje, bo w postach ciężko odnaleźć, ile osób jest za którym tekstem.

Z drugiej strony sądzę, że mogłaby mieć miejsce sytuacja, gdy każdy tekst zwycięży pod innym względem, jeden fabularnym, drugi językowym, trzeci znowu klimatem czy czymś tam jeszcze. Może jakieś kategorie by się przydały? Nie jedno miejsce na podium, ale kilka za różne walory? :) To, oczywiście, byłoby dodatkową komplikacją i trochę zmieniłoby formę rywalizacji.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Vet napisał(a):Z drugiej strony sądzę, że mogłaby mieć miejsce sytuacja, gdy każdy tekst zwycięży pod innym względem, jeden fabularnym, drugi językowym, trzeci znowu klimatem czy czymś tam jeszcze. Może jakieś kategorie by się przydały? Nie jedno miejsce na podium, ale kilka za różne walory? To, oczywiście, byłoby dodatkową komplikacją i trochę zmieniłoby formę rywalizacji.
Vet, i to jest pomysł – dzięki :D
Co do anonimowości, to jest mi obojętne, choć kiedy w grę wchodzi jakakolwiek rywalizacja, to lepiej nie wiedzieć czyj tekst się czyta. Jeżeli tych tekstów jest trzy i wiadomo, które osoby się zgłosiły, to nietrudno zgadnąć. Począwszy od tytułu, wiedziałam, że czytam Hella. Wielu z was już rozpoznałabym po stylu. Jeśli jednak tekstów byłoby kilka, to już trudniej.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Osobiście coraz bardziej odpychają mnie te anonimowe prace, ale liczę, że wypowie się więcej osób. Myślałam nad tym... i rywalizacja wchodzi w grę *yay*. Do każdego podsumowania może być dodana ankieta, który tekst podobał wam się najbardziej.
Przykładowy wzór komentarza: (pozwolę sobie skorzystać ze wspaniałego pomysłu Vet)

[Tekst numer 1]
*konstruktywny komentarz*
I teraz kategorie, w których oceniamy w skali 1-10.
Fabuła:
Język:
Klimat:
Ocena ogólna(?):
[...]
Co powiecie na to?
Reklama AdSense
Oceny w skali dziesiętnej to zły pomysł ;) są zawsze wybrakowane
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Ja jestem za pracami anonimowymi, jeśli ma być rywalizacja. Ja osobiście mimo wszystko wolę oceniać dany tekst, nie będąc wprost poinformowany, kto jest autorem.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
A może w formie porównywania komentować? Na przykład w taki sposób:

Fabuła:
– tekst 1 (najlepszy) – uzasadnienie czemu najlepszy,
– tekst 2 (ten, który ma drugie miejsce w opinii komentującego) – uzasadnienie, czemu gorszy od pierwszego i jakie ma plusy, skoro ustawiony został na drugim miejscu,
– tekst 3... i tak dalej, i tak dalej ze wszystkimi kategoriami.

To, co podałam powyżej, będzie pewnie dosyć pracochłonne, zwłaszcza jeśli tekstów będzie więcej. Ale pozwoliłoby na uniknięcie skali dziesiętnej, która, jak powiedział Elas, jest wybrakowana, a poza tym samemu autorowi chyba niezbyt wiele mówi.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Szkoda, że nie można oddać dwóch głosów, Lol.
Jeżeli ma być anonimowo, to wolałbym, by była rywalizacja. Jeżeli nie, to bez.
W przypadku większej ilości tekstów możnaby zastosować sposób Vet albo jakąś ankietę, chociaż osobiście skłoniłbym się ku systemowi, w którym opisalibyśmy 3 prace – najlepszą, dowolnie wybraną i najgorszą w naszym mniemaniu. Skala dziesiętna trochę ssie, bo nie zawsze ma pełne oddanie, w przeciwieństwie do komentarzy. W ten sposób można uniknąć sytuacji, gdzie ktoś będzie zmuszony opisywał własny tekst – ale to już w przypadku, gdy całość jest anonimowa.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości