Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Jeste? za przywr?eniem porz?dku na forum?
Tak
61.90%
13 61.90%
Nie
38.10%
8 38.10%
Razem 21 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Tryby wyświetlania wątku
Przywrócenie ładu i porządku na forum
W związku z tym, że tak jak oczekiwałem, rozluźnienie obyczajów na SB spowodowało, iż na forum zapanowało lewo, wprowadzam rezolucję w formie ankiety.

Kto jest za przywróceniem prawa na forum i konserwatywnego podejścia do regulaminu? Możecie się wypowiadać w komentarzach, ale weźcie przede wszystkim udział w ankiecie.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Reklama AdSense
Jak dla mnie ankieta nie jest pełna. Prawo pilnowane nawet jest – w końcu trochę klnąć można, nie wolno urządzać flamewarów...
Czy nie chodzi o to, żeby to prawo ZAOSTRZYĆ?
Ochrona nowych użytkowników, zakaz jakichkolwiek pojazdów nawet koleżeńskich etc.
Co konkretnie kryje się pod "przywróceniem prawa na forum i konserwatywnego podejścia do regulaminu"?
Ja bym po prostu zaczął bardziej pilnować, żeby nikt się nie dopierdalał do nowych użytkowników, bo w tym tempie nie będzie żadnych dodatkowych ludzi.
A co do zaostrzenia atmosfery i innych, to raczej zabiłoby klimat forum, ludziom przestałoby się chcieć wchodzić. I tak nie oszukując się, nie jest to wielkie forum oparte na masowo wysyłanych tekstach i miliardach postów pod nimi. Ot coś w stylu małej kawiarenki – dla mnie radykalne zmiany to tak, jakby ją zburzyć i postawić w zupełnie innym miejscu. Raczej skupiłbym się na uczynieniu jej bardziej przystępną dla nowych użytkowników.
Ewentualnie wprowadziłbym różne pokoje shoutboxowe ;]
Cytat:A co do zaostrzenia atmosfery i innych, to raczej zabiłoby klimat forum, ludziom przestałoby się chcieć wchodzić.

Ewentualnie wprowadziłbym różne pokoje shoutboxowe ;]

Zabiorę głos w dyskusji. Co do zasady zgadzam się z Szarym. Jestem trochę starsza od większości forumowiczów, mimo to nie uważam, żeby ktoś chciał mnie tu zlinczować. Radykalne zaostrzenie faktycznie mogłoby popsuć atmosferę, która nie jest taka zła. Dobrze byłoby zwrócić uwagę na nowe osoby, bo to ważne, jak gospodarz wita gości. Później, jak to w rodzinie, bywa różnie.
Podzielenie shoutboxa podoba mi się znacznie mniej, bo niby na jakie kategorie; na graczy, na starców, młodzież i dzieci? Albo spróbujemy polubić się i zaakceptować różnych ludzi, albo to nie ma sensu.
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Nawka, nie chcę zabrzmieć chamsko, ale zobacz sobie archiwum SB. Co działo się, kiedy przyszła nowa osoba. Albo ile kłótni było ostatnio. Może to tylko moja opinia, ale nie ośmieliłbym nazwać atmosfery na pudle "dobrą". Nie w ogólności, tylko czasami.
(06-02-2014, 00:07)Naxster napisał(a): Nawka, nie chcę zabrzmieć chamsko, ale zobacz sobie archiwum SB. Co działo się, kiedy przyszła nowa osoba. Albo ile kłótni było ostatnio. Może to tylko moja opinia, ale nie ośmieliłbym nazwać atmosfery na pudle "dobrą". Nie w ogólności, tylko czasami.
Nie było mnie na SB aż tak dużo, więc nie chciałabym się wymądrzać. Mówię tylko, że w stosunku do mnie raczej jakichś poważniejszych występów nie było. Ważniejszym problemem jest to, że niewiele osób ma ochotę na wrzucenie jakiegoś tekstu do poczytania, nie mówiąc o komentarzach. Jeśli chodzi o ludzi, to zauważyłam, że niemal wszyscy starsi odpuścili forum dość szybko; Zojka, Żeglarz, SzczepanTrzeszcz. To tak z tych, których zauważyłam. Pisząc, że narzucanie jakiejś ścisłej dyscypliny nie byłoby dobrym pomysłem, miałam na myśli to, że nikt nie przepada za ograniczaniem i wrzucaniem w sztywne ramy. Ludzie są dorośli i powinni tę dorosłość okazać. Za chamstwo i kłótnie możecie stosować kary.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Reklama AdSense
Tutaj debata nie ma nic wspólnego z wrzucaniem tekstów.

@Szary – ale jeśli wejdzie nowy i my po nim nie będziemy jechać, ale zobaczy jak się kłócimy (ktokolwiek, ja z Tobą czy Hellem) to wyjdzie na to samo. Bo mimo że jego to personalnie nie dotknęło, jest on narażony na pobyt w dosyć zagęszczonej atmosferze, co dla jego komfortu może nie być fajne.
Take my mind and take my pain
And heal

(06-02-2014, 01:17)Duśka napisał(a): Tutaj debata nie ma nic wspólnego z wrzucaniem tekstów.
Proponowałabym debatę zacząć od siebie, bo z twojej strony nie spotkało mnie jeszcze ani jedno miłe słowo na tym forum. Strofujesz mnie jak małe dziecko, a ja już trochę z tego wyrosłam. Forum literackie traktuję właśnie tak i po to przyszłam. Czytam teksty, sprawdzam i czasem pogadam z kimś na SB. Nie posuwam się do osobistych wycieczek, co w twoim przypadku miało już miejsce. Widziałam dyskusje z Hellem. Jeśli nadal administracja będzie traktowała wszystkich jak swoje podnóżki, to odejdą jak już wielu to zrobiło. Gdziekolwiek odezwałam się choćby jednym słowem, to spotykałam się z jednozdaniową, niemiła reakcją z twojej strony. To tyle ode mnie. Jestem tu bo chcę, a nie dlatego, że ty mi na to pozwalasz.
Ja się z reguły z nikim nie kłócę ostatnimi czasy (nie licząc dzisiejszego wytknięcia Tobie). Ty i Hell mozecie zrobic to samo, zamiast powodować nazistowskie przepisy ogarnijcie sie sami ;]
Z Hellem staram się już nie kłócić. Chodziło mi o sam fakt tego, co napisałeś. Jeśli my będziemy po sobie ostro jeździć, ktoś też może się przy takim czymś źle czuć, więc jeśli ograniczamy, to wszystko.

@Nawka, to nie była osobista wycieczka. To było tylko stwierdzenie faktu. Z wrzucaniem tekstów też się postaramy coś zrobić. Były nawet plany, które, niestety, spełzły na niczym. Niestety, bo mimo, że Nid jest założycielem forum, ja też traktuję je jak moje małe dziecko (w końcu jestem tu od początku). I nie uważam, że Administracja źle traktuje użytkowników, bo jak już, ja to robię. Kwestia charakteru (chociaż nie jedna osoba Ci powie, że już jest lepiej, niż kiedyś – staram się kilka rzeczy zmienić). Nie przypominam sobie też, żebym traktowała Cię źle czy próbowała jakoś zgasić, podłożyć, dogryźć Ci. Jeśli tak wyszło – przepraszam.

Jeśli chodzi o zmiany, o których mowa w tym wątku, wiem, że wiele rzeczy muszę zacząć od siebie i postaram się to zrobić.
Take my mind and take my pain
And heal

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty