Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Modlitwa demona
To mój pierwszy (i zapewne ostatni) wiersz, więc można powiedzieć, że jestem kompletnym laikiem. Napisany w kilkadziesiąt minut, pod wpływem weny i tytułowej myśli. Możliwe, ze pełen jest błędów. Możliwe, ze jest tragicznie słaby. Ale postanowiłem się podzielić.

Ojcze nasz
który jesteś w niebie
wspomóż mnie w potrzebie.

Choć krew ludzką piłem
i grzeszyłem wiele,
daruj mi moje winy,
odegnaj Piekła lochy.

Nadchodzą wyznawcy twego imienia
wyłamią zapomnianego kościoła drzwi.
Runą te stare, opuszczone mury
schronienia mojego ostatnie filary.

Chociaż jam piekielny pies,
tej nocy kajam się przed Tobą.
Diabeł wyciąga czarne swe pazury
nadeszła ma już ostatnia godzina.

Wielka miała być twa łaska,
twa dobroć nie mieć granic.
Czy wybaczenie znajdą moje grzechy?
Za które pozbawią mnie mej głowy?

Pokuty mej już wysłuchałeś,
jednak nie usłuchałeś
tej modlitwy demona
Odpowiedz
Reklama AdSense
Sama treść jest ciekawa. Trafia do mnie, jako odbiorcy, bez problemu. Jest więc zrozumiała i prosta w przekazie.
Natomiast jeśli chodzi o formę... Po jakie licho były ci te rymy :P Raz, że są niedokładne, a dwa, że wymuszone. Często też nie jest zachowana rytmika.
Gdyby więc ten wiersz był biały, zyskałby ogromnie.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Hmm... w sumie tak bardzo obojętne były mi wiersze, że uznałem konieczność rymów. Mogę w sumie stworzyć i bez.
Odpowiedz
To jest tak. Zauważyłem, że Stu(niczego mu nie ujmując) nie lubi tekstów, przy któych trzba się wysilać(z interpretacją, jakimś ukrytym przesłaniem i inną kupą). Spoko, zawsze jest jakaś szansa, że się mylę itp. itd. Co do wiersza. Bardzo ambitny temat, bardzo ambitny pomysł, bardzo. Ale, wykonanie...banalne. Coś, na co wpadł bym nawet ja. Podsumowując, pomysł ciekawy mimo, że na 30000000000000% przemknął przez myśl innym osobą, które powiedziały sobie "napiszę wiersz". Jednak brakuje świeżego spojrzenia na ten temat. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
Ja już dawno temu napisałem w jakimś komentarzu do wiersza, że w tym dziale nie poprawiam tekstów. Opiekę nad 'poezją' pozostawiłem Duśce :)
Wyrażam czasem tylko opinię ogólną.
Lecz jeśli chcesz poprawek, to mogę zrobić korektę twojego komentarza :P

(29-12-2013, 03:47)Zaczytany napisał(a): To jest tak. Zauważyłem, że Stu(spacja)(niczego mu nie ujmując) nie lubi tekstów, przy któych (których) trzba (trzeba) się wysilać(spacja)(z interpretacją, jakimś ukrytym przesłaniem i inną kupą). Spoko, zawsze jest jakaś szansa, że się mylę itp. itd. Co do wiersza. Bardzo ambitny temat, bardzo ambitny pomysł, bardzo. Ale, wykonanie...(spacja)banalne. Coś, na co wpadł bym (wpadłbym) nawet ja. Podsumowując, pomysł ciekawy (przecinek) mimo, (zbędny przecinek) że na 30000000000000% przemknął przez myśl innym osobą (osobom), które powiedziały sobie "napiszę wiersz". Jednak brakuje świeżego spojrzenia na ten temat. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Nie drażnij więc tygrysa :D
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Nie rozumiem. Nie pisałem nic o poprawianiu błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy stylistycznych, tylko o interpretacji tekstów. A dokładnie, że moim zdaniem lubisz teksty, przy których nie trzeba się wysilać z interpretacją. Coś prostego, co łatwo zrozumieć ;], coś gdzie treść jest "prosta w przekazie". Rozumiesz? Może cię to jakoś dotknęło i chciałeś się odegrać wytykając moje błędy(Średnie posunięcie, chyba wzięło się z chęci podjęcia jakiegoś działania. Nie lubisz zostawać bierny. Musisz podejmować działania. Lubisz mieć ostatnie słowo. Nie lubisz, gdy ktoś cię ocenia.)(Ale śmietnik wrzuciłem w poprzednim nawiasie, co nie? Nie mogłem się oprzeć). W każdym razie, dzięki za korektę. "Peace, love, sex, drugs, rock'n'roll, w miedzy czasie dobre kino" – Ja.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Spoko, wcale mnie tamten komentarz nie uraził. Po prostu myślałem, że sądzisz, iż się obijam. Dlatego – bardziej dla żartu, a nie odegrania się – wyszukałem błędy w twoim komentarzu.
Sory, jeśli się zagalopowałem :) To było takie... infantylne(?) z mojej strony.
A i owszem – moje komentarze z reguły (nie tylko w tym dziale) sprowadzają się do korekty. Dogłębna analiza przesłania, znaczenia itp. jakoś mi nie leży :)
Odpowiedz
Trzyma się kupy. Ale brakuje mi odpowiedzi Boga, myślę, że wyszłoby ciekawiej.
Odpowiedz
Przeczytałem :P

Rymy raz są raz ich nie ma, ale może to taki rodzaj poezji nie wiem nie znam się

Wadą podstawową dla mnie jest długość wiersz jest za krótki. Poza tym według mnie był by idealnym uzupełnieniem jakiegoś dłuższego tekstu.
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Rymy to są chyba czestochowskie (bez urazy :P). Mimo, ze sie nie znam za bardzo na poezji, to ten tekst do mnie zupelnie nie przemowil, pomimo zabawy konwencja uwazam, ze modlitwa jest raczej skierowana w stosunku do Boga.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »