Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Miniatura Motyw baletek – prolog.

Prolog

Pobudzenie zmysłów. Balansowanie na granicy świadomości. Odrywanie nóg od rzeczywistości, sunięcie po bladym parkiecie przestrzeni. Enigmatyczny światopogląd, wszystko zmienia swój sens. Zebranie plonów przeszłości na polu teraźniejszości. Osłabienie uczuć, zerwana nić miłości. Parkiet czasoprzestrzeni, brak motywacji i egzystencja baletek. Wszystko ma swój koniec i swój początek.
Świadomość. Odebranie marzeń, wyobraźni, jak małemu dziecku odebranie zabawki. Rzeczywistość. Szarość każdego dnia, połączona z brakiem czasu i monotonnością. Teraz, zaraz, natychmiast. Szybkość każdego wypowiedzianego słowa, rozkazu. To spowalnia.
Jak głęboko trzeba upaść, żeby się wyciągnąć? Samemu, z dna codzienności. By nie być na samym dnie, powstajemy, ale za chwilę znów upadamy, jak gdyby w strachu przed światłem słonecznego dnia. Uciekamy od zmartwień, ale one nas doganiają. Powracają z podwojoną siłą, są większe i rodzą większy strach. Są nasze.
Pod światłem reflektorów kryje się cicha tajemnica. Odkrycie jej jest niemożliwe. Słodka enigma, światło pada na scenę. Biały, usztywniany materiał wbiega na parkiet i kręci się niczym kołowrotek. Opada na czteronogie monstrum z impetem i przymyka swe ciężkie niczym stal powieki. Topazowy błysk przemknął po twarzach zaskoczonych. Było już prawie doskonale!
Nagle na deski sceny wbiega – ona. Czarna satynowa ballada mija blado różową porcelanę i rozpływa się niczym cukier w herbacie. Smuga farby rzucona na ścianę. Fleksyjny koniec. Siny mur płakał. Smoła lała mu się z dwóch otworów, zamieszczonych tak, by patrzył.
Patrzcie.
Aplauz, morze owacji, oklaski rozbrzmiewające, wydobywały się z rąk klaszczących. Hałas tłumił załamujący się odgłos skrzypiec. Białowłosy – grał. Nagle smyczek wysunął mu się z pięciu długich kościstych palcy. Uderzyło raz, drugi, trzeci mniej intensywny odgłos, zwrócił uwagę zdziwionych. Czerwona wysypka, przepłynęła przez poliki Białowłosego i z udawaną gracją podniósł smyczek. I znów popłynęła melodia.
Cisza.
Zapada kurtyna. Oklaski milkną. Skrzypce odeszły w niepamięć. Białowłosy również. I jego smyczek.
Euforia spowodowana cichym brakiem egzystencji. Z wiekiem przybywa jej coraz mniej. Obfite zbiory z plonów przeszłości. Bierzemy w koszyk zmartwień i ruszamy na szczęściobranie.

Odbicie. Blada cera i zaróżowione policzki. Dwa kryształy mieniące się złotem. Wystające kości policzkowe. Usta popękane i krwistoczerwone. Brązowe włosy idealnie uczesane w kok. Wystające obojczyki. Kościste ramiona, ręce i dłonie. Talia z wcięciem. Tiul błyszczący w bladym świetle. Lekki krok w przód i szybowanie nad parkietem, jak na skrzydłach tańca.
はい、私は大好き ♥ Սերժ Թանգյան ♥
Odpowiedz
Reklama AdSense
Zachecajacy poczatek, nie wylapalam bledow ;p nie bede sie zachwycac, bo Ci sie jeszcze przewroci w glowie od nadmiaru milych slow i obnizysz loty, a tego bardzo bym nie chciala. Czekam na rozdzial pierwszy ;]
Dżon Rambo z cyckami
Odpowiedz
Gdybyś dodała trochę więcej metafor i epitetów, to by mnie normalnie zmiotło z butów.

Jedynie moment z białowłosym i smyczkiem mnie urzekł. Co do reszty, wstyd przyznać, nie znam się by oceniać.

Ps Enigma :D Świetny, świetny epitet.
(28-02-2011, 17:04)Duśka wyrażająca się o moich obowiązkach napisał(a): (...)kawy nie robię, herbaty też nie, nie zmywam naczyń i nie myję podług. To robota Norbisia.

Odpowiedz
Białowłosy i smyczek mnie się również podoba.
Będę musiała się bardziej postarać przy metaforach.
Epitety wyjdą w praniu, w szkole często mnie na nie nachodzi.

Nie wiedziałam, że się w ogóle przyjmie. Dzięki, dzięki.
Odpowiedz
(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): Samemu, z dna codzienności. By nie być na samym dnie,

Nie podoba mi się to.

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): Uciekamy od zmartwień, ale one nas doganiają. Powracają z podwojoną siłą, są większe i rodzą większy strach. Są nasze.

jak wyżej...

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): Nagle na deski sceny wbiega – ona.

Nie rozumiem myślnika.

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): Czarna satynowa ballada mija blado różową

blado-różową

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): zamieszczonych tak, by patrzył.
Patrzcie.

nie będę powtarzać.

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): ościstych palcy.

Palców!

(07-03-2011, 19:23)refleksja napisał(a): Czerwona wysypka, przepłynęła przez poliki Białowłosego i z udawaną gracją podniósł smyczek.

po co ten przecinek?

Zapowiada się nieźle. Aczkolwiek... No cóż, długo nie widzę dalszej części. Nieco poetycki tekst. Kończ to, bo chyba jest jednym z najlepszych Twoich tekstów.

Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Nie no, ja się już nie nadaję. T^T
Robię tak banalne błędy, że aż mi się płakać nad tym chce T^T

cóż, dziękuję.
Jak na razie weny nie mam, ale ja sobie ''postoję'' i poczekam.
Odpowiedz
Reklama AdSense
refleksja napisał(a):Nie no, ja się już nie nadaję. T^T
Robię tak banalne błędy, że aż mi się płakać nad tym chce T^T
Nie ma co sie poddawac ;) kazdy popelnia bledy.
Zastoj ludzka rzecz ;) Wena przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie – autopsja ;d
Dżon Rambo z cyckami
Odpowiedz
Stanie w miejscu dobrze działa na postrzeganie gdzie się jest... A twoje słowa to mi w mózgu stoją. Nie wiem ile razy jeszcze to powiem... Nie rozumiem. Nie rozumiem, bo na pewno nie mogę zrozumieć. Nie rozumiem, bo to nie mój poziom. Powodzenia.
Odpowiedz
Nie rozumiesz, bo Twój poziom jest wysoki.
Odpowiedz
Bardzo. Oczywiście, że tak. Jak kupa bezkształtnego gnoju ^^
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »