Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
W ścianach Dżangała
#1
Jacek Kantorczyk w swojej książce pt. „W ścianach Dżangała” opisuje z ogromną pasją swoje początki fascynacji górami i wspinaczką. Dowiadujemy się również o niebezpieczeństwach czyhających na pasjonatów wspinaczki, u których realizacja marzeń i pasji jest igraniem ze śmiercią, ale najwyraźniej ich poczucie godności osobistej jest tak silne, że nie może powstrzymać ich żadna siła.

Książka nie tylko dla fanów górskich klimatów, a w szczególności tych odległych umieszczonych w Rumunii – Dzangał – bo o nich tu głównie mowa.

„Na temat tego masywu, w stronę którego tym razem zmierzaliśmy, nie mieliśmy prawie że żadnych informacji, oprócz obserwacji wizualnych, jakie poczyniliśmy z odległych szczytów Bachlińskiego, Banderickiego i Vihrena. Patrząc z daleka na Dżangał, wydedukowaliśmy, że był on częścią skalistego, wysokiego łańcucha górskiego, w którym większość szczytów była zakończona bardzo ostrymi szpiczastymi wierzchołkami. Właśnie te odległe, ostre wierzchołki, szczególnie zwróciły naszą uwagę i uznaliśmy, że łańcuch ten był prawdopodobnie zbudowany z granitowych, solidnych i nie osłabionych erozją skał, co mogło być dla nas dobrą prognozą, że prawdopodobnie także jego ściany mogły być solidne i nie zerodowane poprzez wodę i różnice temperatur występujące pomiędzy letnią i zimową porą roku. Tym samym mieliśmy nadzieję, że mogły być one dla nas idealne do wspinaczki skalnej”.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości