Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Czym charakteryzują się demony?
Ale ja mówię o Biblii Szatana, w koncu tą komentowałeś. Wiec trochę chillu, bo chyba jednak nie czytałeś.
Przytupnęła trzy razy na szczęście, stojąc wciąż wyprostowana, ze wzrokiem wbitym przed siebie, w okno na ścianie naprzeciwko. Dopiero po krótkiej chwili, licząc w głowie do trzech plus jeden i pstrykając tak samo palcami, zerknęła w dół. Przekręcając lekko kark starała się dojrzeć wśród mroku. Machnęła zrezygnowana lewą dłonią, a potem prawą, bo przypomniała sobie, że tak jest poprawniej.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cow, nie zbaczaj z tematu, ZWŁASZCZA na dość śliskie grunty

Czemu demony miałyby być wyobrażane jak w Biblii? Nie wiem, skąd ten pomysł w ogóle? Ile jest demonów japońskich na ten przykład. Swoją drogą czy plujący ogniem stworek z rogami nie jest wymysłem artystów czasem?
Odpowiedz
Kochanie, w szczególności, jeśli jest to taki wojskowy proboszcz. Taki ma datki od wiernych, bo msza jest codziennie, a biedne dewotki wolą pójść poplotkować do kościoła i przy okazji wrzucić coś na tacę. Do tego dostaje też niemałą pensję. Więc kwestię merca masz również wyjaśnioną. Sam widzisz, czym jeździ proboszcz u mojej babci... ;)
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Wiem, wiem, ale sama chyba wspominałaś, że jest tam trochę stereotypów, a podejrzewam, że wzięły się one z Bibli spisanej przez katolickich księżulków...

@Edit:
Wiem Kochanie. To była ironia... Te pierdzielone proboszczyki i reszta tej sekty jedynie ciągną hajs i tyle. Dlatego mówię, że moja stopa w kościele nie postanie. No chyba, że na ślubie. :P W takim przypadku jakoś przecierpię. :P
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Nie, nie wspomniałam nigdzie o stereotypach, tylko że nasłuchałam się dziwnych stereotypów o "blibii szatana", która nie jest – wedle tych stereotypów – pismem satanistów i mówi o jedzeniu kotów, tylko ciekawymi nurtami filozofii zawartymi skrzętnie w jedną całosć + ciekawą i pomocną przy pisaniu zbieraniną informacji na temat demonów.
Przytupnęła trzy razy na szczęście, stojąc wciąż wyprostowana, ze wzrokiem wbitym przed siebie, w okno na ścianie naprzeciwko. Dopiero po krótkiej chwili, licząc w głowie do trzech plus jeden i pstrykając tak samo palcami, zerknęła w dół. Przekręcając lekko kark starała się dojrzeć wśród mroku. Machnęła zrezygnowana lewą dłonią, a potem prawą, bo przypomniała sobie, że tak jest poprawniej.
Odpowiedz
To w takim razie źle coś zrozumiałem. :) Ale nie mam zamiaru ciągnąć tego "śliskiego tematu" jak to ujął Nax. :P
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Reklama AdSense
Śliskim jest tu katolicyzm, ja tylko pisałam o demonach w zupełnie innej książce.
Odpowiedz
(09-06-2012, 23:32)cowboy napisał(a): Bibli spisanej przez katolickich księżulków...

Biblii.
I nigdzie w Piśmie nie jest napisane, że demony wyglądają jak rogate bestie z kozimi nogami i długim ogonem. W Biblii w ogóle nie mówi się o ich wyglądzie.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Cytat: I nigdzie w Piśmie nie jest napisane, że demony wyglądają jak rogate bestie z kozimi nogami i długim ogonem. W Biblii w ogóle nie mówi się o ich wyglądzie.
W Apokalipsie Św. Jana była za to Bestia o numerze 666. Ale czy było coś o jej wyglądzie, to nie pamiętam.
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Tyle, że to chyba nie był demon per se. Smok o dziewięciu głowach i dziewięciu diademach itp. Ale czy demony to chyba nie.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości