Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Czym charakteryzują się demony?
Tak jak wyżej, mój problem polega na niewiedzy o demonach. Czytałam mało książek o nich i niezbyt wiem, jakie są. Moja prośba do Was.. Jakieś sugestie? Nie musi to być "prawda".:blush:
Odpowiedz
Reklama AdSense
Hmm... o demonach mam średnie pojęcie. Są podporządkowane Luckowi, zwodzą ludzi, niektórych opętują. Są to tak naprawdę zrzucone z nieba anioły, a nie jak niektórzy twierdzą, rogate bestie.

Z demonami nie miałem bezpośredniego kontaktu, pisałem jedynie opowiadanie o sukkubie.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Ha. A ja bez chwalenia powiem, że o demonach wiem całkiem sporo. Tyle, że pytanie jest dosyć ogólne...

Bo wiesz, demony dzielimy na molochy, czarty, sukkuby, inkuby, arcydemony, nadrzędnych, jakiśtam od pilnowania kotła. Było coś o demonie, który powstał z nogi tronu samego szatana. Cerberki są. Cerberki sa ekstra moim zdaniem. I wiele, wiele więcej. Każda klasa, rasa, gatunek i takie tam różnią się wyglądem, zachowaniami, rodzajem pożywienia, charakterem i ... i wszystkim w sumie. Podczas, gdy jedne zaspokajają głód pochłaniając dusze żywych poprzez stosunek seksualny, molochy pożerają wyłącznie dusze seryjnych zabójców, które trafią to kotłów piekielnych. Ogólnie zawsze są oślizgłe, ale na ziemi przybierają SKORUPY – czyli ciała.

Tak naprawdę można o tym pisać w nieskończoność. Chętnie mogę o tym trochę pogadać, bo jak już mówiłem sporo wiem, ale musisz sprecyzować, jakie dane są potrzebne. A jeśli potrzebujesz wszystko... cóż... polecam nabycie właściwych tomików w księgarniach/bibliotekach i lekturę do późnej nocy.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
Obejrzyj kilka odcinków czarodziejek (charmed) (mój ukochany serial, zasrańcy już nie emitują :() gdzieś na playtubie albo seansie24. W każdy odcinku jakiś demon, moce, szał. Jedyne fantasy, które mnie jarało. Niektórzy demoni przystojni (np. Cole), inni paskudni. Do wyboru do koloru, a i zaklęcia byly :)
Odpowiedz
(07-03-2011, 17:26)Śliwka napisał(a): Obejrzyj kilka odcinków czarodziejek (charmed) (mój ukochany serial, zasrańcy już nie emitują :() gdzieś na playtubie albo seansie24. W każdy odcinku jakiś demon, moce, szał. Jedyne fantasy, które mnie jarało. Niektórzy demoni przystojni (np. Cole), inni paskudni. Do wyboru do koloru, a i zaklęcia byly :)
Och, no tak. Zupełnie zapomniałam...Czarodziejki. :D Oglądałam kazdy odcinek po kilka razy. Nieraz zawalałam nocki, byleby obejrzeć powtórki xD Ile to lat temu było? 3, 4? Dzięki, ze przypomniałaś. Miałam na ich punkcie "manię". Nawet własną księgę "czarów" kiedyś robiłam... xD
<3
Odpowiedz
Ja też kocham ten serial ^^ Palić, palić czarownice :P

A co do tematu, to najlepiej poczytaj sobie trochę na http://www.paranormalium.pl
Odpowiedz
Reklama AdSense
(07-03-2011, 19:36)Hellbringer napisał(a): Ja też kocham ten serial ^^ Palić, palić czarownice :P

A co do tematu, to najlepiej poczytaj sobie trochę na http://www.paranormalium.pl

Dzięki, napewno wejdę.
Odpowiedz
Ze swojej strony mogę też polecić Supernatural, aczkolwiek gdzieś od 3-4 sezonu. Dopiero tam pojawiają się Anioły, a co za tym idzie demony [o ile dobrze pamiętam, bo oglądałam bardzo dawno]

Hmm, jednak ogólnie nie polecam bazowania tylko i wyłącznie na serialach czy filmach. Radziłabym czytać. Jest dużo e-booków na ten temat. Przeszukaj chomika ;]

A! I jeszcze, jeśli chodzi o seriale – Lost girl. Tam demony przedstawione są jako nimfy bodajże, ale to tylko i wyłącznie kwestia nazewnictwa.

Ale zgodzę się w sumie z Yamim – jeżeli potrzebujesz czegoś konkretnego – wal na priva. Uogólnianie tematu nie jest pożyteczne ;]
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Tak tylko pozwolę sobie zauważyć, że nie musisz się ograniczać do demonów judeo-chrześcijańskich... spójrz choćby na azję, chiny, japonię, tam to mają tysiące najróżniejszych demonów, od tak śmiesznych, że czytanie o nich powoduje ból, po tak kozackie, że chciałby się o nich czytaaać i czytać bez przerwy.

Zresztą, najczęściej stosowane jest tworzenie własnych demonów... nic cię nie ogranicza w tej kwestii. Wolna ręka. I to najlepsze wyjście. Mało to kiczu w amierykańskim stylu? Gdzie jakieś lokalne demony zyskują holywoodowe cechy...
Odpowiedz
Jak dla mnie demony to istoty poza ziemne, bezwzględne i okrutne. Nakłaniają do złego. Demony dysponują też jakimiś darami magicznymi. To panowie mroku i ciemności. Nie mają uczuć.

Jedno z najczęstszych wyobrażeń to demon o postaci drapieżnego zwierzęcia (otwarta paszcza z wielkimi zębami, ogromne oczy, ostre pazury), pojawiający się w nocy w miejscach budzących grozę. Napada jak dzikie zwierzę, przynosząc śmierć, zagrożenie, niszcząc materialne podstawy bytu. Czasem demony w takiej postaci utożsamiane są z groźnymi zjawiskami przyrody oraz niebezpiecznymi impulsami wypływającymi z wewnętrznej natury człowieka.

Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości