Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Obyczajowe Podróż
Tekst poprawiałam za pomocą edycji, jeśli chodzi o komentarze, to używałam opcji "odpowiedź", a powinnam? Komentując czyjś tekst należy użyć opcji? Na początku zastrzegłam, że to moje pierwsze doświadczenia z forami, dotychczas wychowywałam dzieci i pracowałam, pracowałam, pracowałam. Dopiero teraz przypomniałam sobie o pisaniu i pomyślałam o takim forum, licząc na wsparcie i ocenę mojego pisania Jeśli popełniam błędy forumowe, czy jakiekolwiek inne to pouczcie, postaram się nie robić tego ponownie:)
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
Reklama AdSense
Dlatego tylko zwracam uwagę :P Chodzi o to, żeby nie pisać dwóch postów pod sobą. Wystarczy użyć opcji "edytuj" – "nabijanie" postów poprzez doubleposting jest określone w regulaminie jako zabronione :) Wiem, że nie chodzi Ci o nabicie postów, dlatego nie nakładam na Ciebie kary, tylko mówię, że nie powinnaś tego robić :P
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
(12-10-2013, 11:26)pani.walewska napisał(a): Tekst poprawiałam za pomocą edycji, jeśli chodzi o komentarze, to używałam opcji "odpowiedź", a powinnam?
Komentarze można wstawiać na dwa sposoby:
1. Korzystamy z okna na dole strony.
2. Klikając przycisk "Odpisz" przy poście, który chcemy komentować – dzięki tej opcji mamy automatycznie zacytowany tekst komentowanego posta.

(12-10-2013, 11:26)pani.walewska napisał(a): Na początku zastrzegłam, że to moje pierwsze doświadczenia z forami (...)
Jeśli popełniam błędy forumowe, czy jakiekolwiek inne to pouczcie, postaram się nie robić tego ponownie:)
Po to tu jesteśmy, aby pomagać – jak zapisywać dialogi, jak dbać o ogólny wygląd tekstu itp.; ale również typowe opcje forumowe – komentowanie, edytowanie itp.

Możesz też skorzystać z SB – Shoutbox na stronie głównej – gdzie możesz porozmawiać z innymi o różnych sprawach :)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź i naukę. Wiedzę zdobywamy przez całe życie i tu uczę się czegoś nowego:)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Odpowiedz
(12-10-2013, 20:22)pani.walewska napisał(a): Dzięki za odpowiedź i naukę. Wiedzę zdobywamy przez całe życie i tu uczę się czegoś nowego:)

Mogę tylko ocenić fabułę.:D Podoba mi się, trafiłaś na moje podwórko. Wiele lat temu przyjechałem do Londynu mając w kieszeni trzysta funtów. Nie znałem języka i nikogo kto by mógł mi pomóc w pozostaniu tu. Tak się zaczęła największa przygoda mojego dotychczasowego życia, trwa ona do dzisiaj.
Teraz zaczyna się następna. Czy będzie tak wielka? Mam nadzieję, że będzie większa. Ja pisanie i czytanie porównuję do jedzenia. Rarytasy podane w świńskim korycie, wymieszane z pomyjami, są paskudne. To samo dzieje się z twórczością.
Powodzenia:ok:
Odpowiedz
Dzięki żeglarzu i nawzajem. Życie to przygoda, ma swoje dobre i paskudne strony:)
Odpowiedz
Reklama AdSense
Mądrzejsi ode mnie wyszczególnili Ci już błędy techniczne, więc ja pozwolę sobie skupić się na ogólnym wrażeniu.
Podobnie jak "Niespodzianka", którą przeczytałam tu na forum jako pierwszą, "Podróż" także mnie zaciekawiła. Podoba mi się Twój styl – powściągliwy, spokojny, a jednak potrafiący wzbudzić ciekawość i pewien rodzaj, związanych z nią, emocji. Stopniowo odsłaniasz kurtynę przed czytelnikiem-widzem. Nieprzypadkowo użyłam tego określenia.Twoja opowieść toczy się tak właśnie, jak film. To mi odpowiada i bardzo się podoba.
Poza tym zauroczył mnie ten specyficzny nastrój, który tworzysz poprzez narrację – jakbym widziała narratora opisującego to z lekkim przymrużeniem oka. Wprowadza to do tekstu zdecydowaną lekkość i płynność.
Mam nadzieję przeczytać jeszcze niejeden Twój tekst, bo, jako pisarz, trafiłaś w moje gusta.
Pozdrawiam serdecznie.
..."Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro."...

J.W Goethe "Faust"
Odpowiedz
Dzięki Zojka:) Odkrywasz w moich opowiadaniach coś, czego ja nie widzę;).
Odpowiedz
"– Nikt nie podejrzewa pana o terroryzm ani o żadne, (zbędny przecinek) inne przestępstwo, po prostu sprawdzamy, ponieważ przyszło ostrzeżenie i takie procedury. "

Przyjemny, zabawny tekst. Ładnie oddajesz nastawienie męża i stres żony, która boi się, że jej chłopa w obcym kraju capną i nie oddadzą. :)
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
„Pochmurny, jesienny, zwykły poranek – lotnisko Luton w Londynie.”
Garść realizmu dla odmiany. :)

„Wraz z małżonkiem oraz latoroślą rodzaju męskiego zbliżamy się do odprawy.”
Wraz z latoroślą rodzaju męskiego… no cóż, ciekawe sformułowanie.

„dziecię”, „małpkę”
Hm… no niech będzie i dziecię. ;)

„Podchodzimy do pani w mundurze, niezbyt jednak pewnie, bo obok niej dwóch gości w kominiarkach, uzbrojonych po zęby.”
Ciekawe.

„Wyłapuję słowa "terrorist" i "baggage", wymawiane wraz z wymownym spojrzeniem w kierunku małżonka.”
Aaaaa… no, to teraz robi się ciekawie.

„Co ona pierdoli? – Małżonek już wkurzony. – Zapytaj, o co tej głupiej, piegowatej pindzie chodzi.”
Takie życiowe.

„Ja pitolę, po polsku gada, aż mi się ciepło na sercu robi, tak ten nasz język ojczysty pięknie brzmi.”
No nie? xD

A to… jakaś inna była małpka! :D

I to już koniec? :( Fajne opko.

„dotychczas wychowywałam dzieci i pracowałam, pracowałam, pracowałam”
Ciarki przechodzą, gdy powtórzysz trzy razy ten niby banalny wyraz. ;)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »