Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Cytaty z książek
Z "Mistrza i Małgorzaty"

"Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!"

"Zrozumcie, że język może ukryć prawdę, ale oczy – nigdy!"

"Rękopisy nie płoną."

"Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu."

"Ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha."
Odpowiedz
Reklama AdSense
"W końcu wszyscy zostajemy sami ze swoim strachem."

"Raczej Nie przepadamy za tymi, których skrzywdziliśmy, prawda, Warwaro Nikołajewna? – zauważył kanclerz."

"Katarzyna Wielka – Gra o władzę" Ewa Stachniak
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
''Porzućcie wszelką nadzieję, ci którzy tu wchodzicie'' Boska Komedia.

Klasyk (Y)
Odpowiedz
"Sam nie wiem, co się dzieje. Może wezmę aspirynę? Albo się zastrzelę?" ~ "Niebieskie nitki" M. Gutowska – Adamczyk

Nie jest to cytat z książki, ale swojego czasu zapisałam go na zakładce, więc podzielę się: :P

"Powiadają, że przy każdym westchnięciu ucieka z ciebie szczęście, wiesz?" ~ "Kości losu" epoN
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
"Nie miałem zamiaru schodzić na ślepo do studni ani wysyłać któregoś z moich ludzi, a że musieliśmy ruszyć dalej, wysłaliśmy operatorowi radiostacji własną informację. Wrzuciliśmy do studni granat. To zakończyło wszelkie transmisje..."

"Jeśli przeżyjecie pierwszy dzień, dostaniecie awans".

Oba cytaty z książki "Jeśli przeżyjesz" Georga Wilsona (Polecam bardzo. To są jego wspomnienia. Był to żołnierz kompanii F 4. Dywizji Piechoty podczas II WŚ w szeregach US Army. Oszacowano, że formacja ta... straciła 167% stanu wyjściowego i Wilson jest jedynym, który w pełni odbył jej szlak bojowy").

Jeszcze jedna wypowiedź utknęła mi w pamięci (dokładnie nie pamiętam, bo to dawno czytałem) "W pewnym momencie przestałem przywiązywać się do ludzi, ponieważ żyłem w świadomości, że oni zaraz zginą. Przeważnie miałem rację".
–"We are leaves in the wind. Where will we fall? Nobody knows."
-Nadejdzie czas, kiedy zniknę stąd. Słońce zgaśnie, nadejdzie mrok. Stojąc na granicy, zrobię krok. Rozliczony zostanie, każdy mój błąd. Odejdę w wieczny byt. Czy zdążę dojść na szczyt?
Odpowiedz
Widzę kilka cytatów z Mistrza i Małgorzaty, ale tego jeszcze nie było:
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
:)
StuGraMP napisał 02-11-2015, 20:34:
Bardzo dobrze znamy ten cytat, bo jedna ze 'Sprawdzających' ma to w sygnaturze – @Nawka
Odpowiedz
Reklama AdSense
Kiedy człowiek wygląda jak gigantyczne lody pistacjowe, niełatwo mu zgrywać twardziela.

Ledwo zacząłem czytać Careya, a już czuję, że mi się spodoba :D
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
"Olek sam z siebie i nigdy nie zwabiłby Anety do lasku za Szkołą imienia Serca Jezusowego na przedmieściach Giżycka, gdzie zdarł z niej ubranie. Nie wbijałby w nią twardego członka, aż poczułby ulgę. Nie spojrzał na zapłakane dziecko i stróżkę ciemnoczerwonej krwi ściekające spomiędzy ud i nie poczułby straszliwego obrzydzenia, które kazało mu chwycić leżący obok kamień. Nie użyłby tego kamienia by roztrzaskać jasną głowę Anety na miazgę pełną krwawego mięsa i połamanych kości. Nie poszedłby potem do domu nagi, zbryzgany krwią ofiary"
"Przypływ adrenaliny" A. Paszkowski i reszta klasy 3B
"Ja nie boję się ciemności. Boję się swojej wyobraźni..."
Nieznany Autor. 

"Zombie najszybciej pozbyć się kulą pistoletu. Rozłupanie głowy toporem jest zabawniesze."
DjDanceCore. 
Odpowiedz
"Nienawidziłem poranków. Przypominały, że noc ma swój koniec i trzeba znowu radzić sobie z myślami. Ze snami było łatwiej."
Janusz Leon Wiśniewski – Samotność w Sieci
Odpowiedz
"Psy cyrkowe skaczą, gdy treset strzeli z bata, ale naprawdę dobrze wyszkolony pies wykonuje skok bez bata."
George Orwell, "The Collected Essays"
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości