Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Cytaty z książek
Chyba wiadomo o co chodzi :)

"Podczas naszego obiadu Józek powiedział, że ma już dosyć siedzenia na szosie i najwyższa pora, aby zastosować radykalny środek. Tym środkiem miało być zatrzymywanie samochodów butelką wódki." – W pułapce losu, Stanisław Komornicki
– Światło porusza się szybciej od światła.
– Bezwzględnie, pułkowniku Pickering?
– Absolutnie, generale Bingam.
Odpowiedz
Reklama AdSense
"W gorzałce, jak w kwintesencji, zawiera się ekstrakt najwyższej harmonii. Wódka działa tak, jak się nazywa: to woda życia, aqua vitae, płyn życiodajny, który może przedłużyć nasze dni, ba, może nawet śmierć odstraszyć i zgon opóźnić... Ach, co tu gadać! Wypijmy!" – jakiś tam mag w Lux Perpetua, A. Sapkowski.
Odpowiedz
"Rzeka po dnie swego koryta wlokła się smętnie niczym student około pierwszej w nocy." Zbrojni Terry Pratchett
Odpowiedz
"Oczy Szarleja, zielone jak szkło butelki, były bardzo dziwne. Gdy się w nie spojrzało, dłoń machinalnie sprawdzała, czy sakiewka jest na miejscu, a pierścień na palcu. Myśl z niepokojem biegła ku pozostawionym w domu żonie i córkach, a wiara w cnotę niewieścią obnażała całą swą naiwność. Nagle traciło się wszelkie nadzieje na zwrot pożyczonych pieniędzy, pięć asów w talii do pikiety przestawało dziwić, autentyczna pieczęć pod dokumentem zaczynała wyglądać cholernie nieautentycznie, a drogo kupionemu koniowi zaczynało dziwnie rzęzić w płucach. To właśnie się czuło, gdy patrzyło się w butelkowo zielone oczy Szarleja."

Taki tam opis z Narrenturm :P
Odpowiedz
„Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze, tym trudniej wleźć na nie. Wżdy i z panną, i ze drzewem kto nie kiep poradzi Trzeba owszem wziąć i zer*nąć, no i po zawadzie.” ~ Andrzej Sapkowski
Odpowiedz
Dzisiaj przeglądając moją skromną kolekcję, pokusiłem się o otwarcie pierwszego z opowiadań wiedźmińskich A. Sapkowskiego.
Cytat:– Chciałbym usłyszeć opis... królewny.
Velerad zerwał się z krzesła.
– Królewna wygląda jak strzyga! – wrzasnął.
– Jak najbardziej strzygowata strzyga, o jakiej słyszałem! Jej wysokość królewska córka, przeklęty nadbękart, ma cztery łokcie wzrostu, przypomina baryłę piwa, ma mordę od ucha do ucha, pełną zębów jak sztylety, czerwone ślepia i rude kudły! Łapska, opazurzone jak u żbika, wiszą jej do samej ziemi! Dziwię się, że jeszcze nie zaczęliśmy rozsyłać jej miniatur po zaprzyjaźnionych dworach! Królewna, niech ją zaraza udusi, ma już czternaście lat, czas pomyśleć o wydaniu jej za jakiegoś królewicza!
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
" – Agua mala, ty kurwo – powiedział rybak "

'Stary człowiek i morze' – nigdy nie zapomnę tego cytatu ponieważ robił furorę w gimnazjum i jakoś do dzisaj sobie zacytuję.
Odpowiedz
Tak, tam sporo było fragmentów, które powodowały wybuchy nieposkromionej radości na lekcjach polskiego ;)
Odpowiedz
"– Znalazłem! – wrzasnął radośnie z głębi bibliotecznego magazynu mój przyjaciel półkrasnolud Otto. – Ale tobie się to nie spodoba – dodał i kichnął jak z armaty. Magazyn był okropnie zakurzony." ~ A. Ruda "Wybór"
Świetna książka, świetna. Taki humor to ja lubię!
Meow!
Odpowiedz
Cytat:– Mówi Święta Księga – rozwrzeszczał się na dobre Eyck – ze wynijdzie z otchłani
wąż, smok obrzydły, siedem głów i dziesięć rogów mający! A na grzbiecie jego
zasiądzie niewiasta w purpurach i szkarłatach, a puchar złoty będzie w jej dłoni, a na
czole jej wypisany będzie znak wszelkiego i ostatecznego kurewstwa!
– Znam ją! – ucieszył się Jaskier. – To Cilia, żona wójta Sommerhaldera!
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości