Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Czy warto zaczynać będąc....starym?
Stanisław Lem – Mając trochę po 40-stce napisał takie tytuły jak: "Solaris", "Niezwyciężony" czy "Opowieści o pilocie Pirxie", a mając blisko 65 lat napisał "Fiasko". Co prawda w latach jego młodości wybuchła II wojna światowa, ale sam fakt, iż zaczął pisać w takim wieku i osiągnął sukces jest tutaj omawiany.

Andrzej Sapkowski – Nie licząc tego co opublikowano w Fantastyce, każde opowiadanie napisał będąc również jak Lem po 40-stce. Tutaj chyba nie muszę przytaczać jego największych dzieł, bo każdy je zna.

Terry Goodkind – Mając blisko 50 lat zadebiutował książką "Pierwsze prawo magii". Teraz ma 65 lat i pisze nadal.

To tylko trzej pisarze fantasy, którzy teraz przyszli mi do głowy.
Więc spokojnie możesz koledze powiedzieć, że jego argumenty są od czapy. Wiek nie ma nic do tego, liczy się jedynie wyobraźnia...
Gdzie kucharek sześć, tam cycków dwanaście.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Cytat:czy byłoby dziwne, gdyby ktoś około trzydziestki zaczął tu wrzucać teksty?

Ja jestem w wieku "chrystusowym" do napisania czegoś przymierzałem się od pięciu lat (czyli parę lat po tym jak, będąc już po studiach skończyłem prowadzić "papierowe" RPGi czym się zajmowałem jakieś 10 lat), ale jakoś nie wychodziło :P
[niedozwolony link]
Odpowiedz
(28-12-2014, 21:25)Vercenvard napisał(a): Ja jestem w wieku "chrystusowym"

Czyli masz jakieś 2000 lat? (jeśli liczyć od momentu pojawienia się na ziemi)...
Czy miliony lat (jeśli uwzględnimy, że Jezus Chrystus jest pierwszym stworzeniem; synem Boga, który pomagał Mu stwarzać świat)
Najdziwniejsze pojęcie, jakie można spotkać: "wiek Chrystusowy". Skąd to się wzięło?
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
(29-12-2014, 15:24)StuGraMP napisał(a): Najdziwniejsze pojęcie, jakie można spotkać: "wiek Chrystusowy". Skąd to się wzięło?

Nie wiem, czemu tak, ale chodzi o 33 lata, bo wtedy zmarł.
Czy tam 31... W sumie, nie ogarnęłam tego nigdy do końca.
Say farewell to this predestined world.
Odpowiedz
Przecież żyje. Przecież Bóg go wzbudził z martwych.
:)
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
Ogłaszam, że przestaję pisać.
ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli
Odpowiedz
Reklama AdSense
(28-11-2016, 21:59)burak napisał(a): Ogłaszam, że przestaję pisać.

Bardzo śmieszne :(
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
Co mam zrobić, jeżeli nie mieszczę się w żadnym z podanych przykładów?
I do tego od czasu do czasu używam emotek.
Zrobię coś innego, wyrzucam kalendarz. :D
I mam rozważania na temat wieku debiutanta w... bulwie.
Przypomniałem sobie, że za trzy dni minie rok, gdy naskrobałem pierwsze zdanie w Gniazdach.
Już wolę pisać.
:clap:
ludzi poznawaj według paraboli, nie hiperboli
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości