Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Nowe obowiązki rodziców.
Firmy z branży reklamowej przeprowadzały badania mające na celu sprawdzenie, kto jest najbardziej podatny na kupowanie pod wpływem chwilowego impulsu. Ponieważ reklama w naszej rzeczywistości jest najważniejszą formą aktywności, daleko przed produkcją, więc badania były rzetelne. Przy analizie wyników zaobserwowano zupełnie nieoczekiwany efekt – osoby, których nazwiska zaczynały się na początkowe litery alfabetu okazały się bardziej skłonne do robienia nieprzemyślanych zakupów, osoby mające nazwiska zaczynające się na litery z końca alfabetu okazywały się bardziej rozważne. Efekt był na tyle statystycznie istotny, że nie było mowy o pomyłce. Tak po prostu jest.

Wytłumaczenie tego zjawiska wiąże się z okresem pobytu w szkole, a dokładniej z częstą w tym okresie procedurą sprawdzania obecności na lekcjach. Osoby o nazwisku na 'a' wyczytywane są na początku, zatem szybko mogą zająć się czym innym, natomiast osoby o nazwisku na 'z' muszą utrzymać koncentrację przez znacznie dłuższy czas, zatem, chcąc nie chcąc, mają po ukończeniu szkoły taką umiejętność rozwiniętą lepiej, a więc są przygotowane do dłuższego rozpatrywania decyzji, na przykład o zakupie (lub o małżeństwie, nieważne).

No to nie ma wyjścia. Jak rodzice robią wszystko dla pomyślności dziecka, to zmiana nazwiska najpóźniej tydzień przed porodem, jest obowiązkiem. Taki Adamski, na przykład, powinien już po pozytywnym wyniku testu ciążowego szukać jakiegoś innego. Żyszkiewicz byłoby niezłe.

Bycie odpowiedzialnym rodzicem wymaga jednak poświęceń.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ciekawa teoria, zwłaszcza, że mam nazwisko na 'Ż', a jest z deczka odwrotnie :D
Odpowiedz
Ja mam nazwisko na "K", a pasuję mi raczej na Ż. :D
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Oto i mam dzięki Tobie powód, by swojemu potomstwu dać nazwisko po sobie, nie po tatusiu : )
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości