Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ankieta: Czy chcecie gr?Role Play na forum?
Tak
90.00%
9 90.00%
Nie
0%
0 0%
Nie mam zdania
10.00%
1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Tryby wyświetlania wątku
Role Play?
Witam,

Po wstępnych rozmowach Administracja przychyla się do pomysłu stworzenia na naszym serwisie swoistego RPG. Nim jednak projekt ruszy i zostanie do końca zaakceptowany, prosimy pomysłodawców o dokładne wyjaśnienie przedsięwzięcia w tym temacie alby każdy mógł się z nim zaznajomić i zagłosować.

Dziękuję.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Reklama AdSense
Nie chcielibyście czasem wcielić się w kogoś innego? Zabijać smoki, bronić księżniczek, zdobywać zamki. A może wolelibyście strzelać do Niemców, Moskali, czy nawet Amerykanów? Teraz dzięki nam możecie... A w sumie co ja gadam. Wszyscy wiedzą na czym Role Play, czy RPG polega. Zamysł jest taki, żeby stworzyć RPG tu, na forum. Oczywiście świat gry i wszelakie szczegóły zostaną ustalone później, bo nie jest to najważniejsze. Ale może na początek pytanie. Kto z was ma doświadczenie w Role Play? Najlepiej Forumowym Role Play, bo różni się ono trochę od standardowego.
Nigdy w życiu nie jest tak źle, żeby nie można było sobie pozwolić na odrobinę uśmiechu.
Grałam tylko w standardowe, ale przeglądałam dużo sesji forumowych i z grubsza wiem, czym to się je.
Jestem jak najbardziej chętna, jak już pewnie nie raz pisałam.
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
Jestem jak najbardziej za, bywałem na wielu forach, gdzie takie RP miało miejsce, jednak... nie brałem udziału, bo zazwyczaj jestem kiepski w odgrywaniu określonej roli (tak przynajmniej było, nie wiem jak teraz). Chętnie bym zobaczył, jak to wyjdzie tutaj.
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Teraz wytłumaczę mniej więcej na czym polega rozgrywka. Każda sesja, odbywa się w oddzielnym temacie. Rozmowy między bohaterami mogą odbywać się prawie bez udziału GM (Game Mastera, lub jak kto woli Mistrza Gry)
Jednak, gdy są wykonywane akcje np. gdy gracz walczy i pisze: "Próbuje uderzyć przeciwnika mieczem." GM podejmuje decyzję, czy atak się powiódł i z jakim skutkiem. Zazwyczaj im barwniejszy opis i im lepsze statystyki postaci, tym większe szanse na sukces. Unikamy opisywania akcji w stylu: "Prostym cięciem zabija przeciwnika", bo o tym, czy przeciwnik zginął decyduje Mistrz Gry. Poza tym zależnie od wybranego uniwersum, prosiłbym o przestrzeganie klimatu. Na przykład, przyjmując, ze gramy Role Play w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, nie chciałbym widzieć dialogów w stylu: "Siemasz ziomek! Co słychać" Bardziej odpowiednie będą raczej: "Witaj mości Książę, mniemam, że zdrowie dopisuje?" W razie wszelkich pytań, jestem tu :D
Nigdy w życiu nie jest tak źle, żeby nie można było sobie pozwolić na odrobinę uśmiechu.
(01-04-2013, 22:36)Kryptokot napisał(a): Zazwyczaj im barwniejszy opis i im lepsze statystyki postaci, tym większe szanse na sukces. Unikamy opisywania akcji w stylu: "Prostym cięciem zabija przeciwnika", bo o tym, czy przeciwnik zginął decyduje Mistrz Gry.

Tutaj należy się sprostowanie. O ile statystyki mają wpływ na szanse powodzenia, o tyle barwy opis już nie. Jak już chcemy na to patrzeć z tej strony, to prędzej dokładniejszy opis czynności, wskazujący na umiejętność poczynań oraz przedmioty fabularne posiadane przez postać (np. "próbuje rozbroić bombę" będzie miało mniejszą szansę na powodzenie niż "wyciąga zestaw do rozbrajania, następnie ostrożnie dobiera się do mechanizmu bomby i stara się go dezaktywować" Może nie jest to najcelniejszy przykład ale mam nadzieję, że ktoś załapał o co chodzi).

W przypadku akcji, gdzie decydujący głos ma MG, czyli podana sytuacja lub np. "zaczepia hakiem o mur i wspina się po linie, by następnie skoczyć na stóg siana po drugiej stronie" (sytuacje gdzie dużą rolę odgrywa współczynnik losowości) – takie pisanie jest zabronione w dużej części przypadków. W takich przypadkach opisujemy jedynie czynność i stany dotyczące naszej postaci, zaś to, co oddziałuje mocniej na świat gry podlega pod sąd MG.
W razie czego, jak coś nie jest jasne, raczej będę odpowiadał. :p
"A więc jedyne, czym się potrafisz pochwalić, to tym, ile przeleciałeś dziewczyn? Super, to stawia cię niewiele wyżej niż małpy. Przewagę daje ci to, że potrafisz obsłużyć telewizor i spuścić wodę w kiblu."
Reklama AdSense
Jakże się cieszę, ze mam Epona, który wie co akurat miałem na myśli :P
Brałem udział w kilku sesjach RP na pewnych serwisach ze znajomymi, więc znam ogólne zasady. Jednak na forumowych się nie bardzo bawiłem, bo ciężko mi się wczuć :P
Ja siedziałem w Role Play jakieś sześć lat, więc nie mam problemu z wczuwaniem się w postać ;)
Ja wątpię, żebym miała problemy ze wczuciem się, o ile moja postać będzie w miarę znośna. :)
Roboty nie wyrywają ludziom rąk, gdy tamci robią błędy w opowiadaniach, a Vetbacca – tak ~ Nidrax
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości