Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?
RejestracjaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Regulamin forum
#1
Regulamin użytkowania forum Podziemie Opowiadań


PODMIOTY I OKREŚLENIA ZWIĄZANE Z REGULAMINEM

Regulamin: Zbiór praw i zasad normujący korzystanie z serwisu.
Użytkownik: Osoba zobowiązująca się do przestrzegania regulaminu w celu otrzymania możliwości korzystania z serwisu.
Administrator Główny: Właściciel serwisu. Osoba odpowiedzialna za utrzymanie oraz dopilnowanie należytego stanu technicznego całego portalu i powiązanych z nim usług. Posiada największą władzę na forum.
Administratorzy: Grupa użytkowników posiadających najwyższe poziomy uprawnień na forum. Do ich obowiązków należy przede wszystkim organizacja działów na forum, podejmowanie decyzji dotyczących strategii działania serwisu, nadzorowania prac pozostałych grup z uprawnieniami oraz wszelkie inne prace techniczne wykraczające poza zakres obowiązków moderatorów forum.
Moderatorzy: Grupa odpowiedzialna za karanie użytkowników w przypadku łamania regulaminu forum. Dodatkowo do ich obowiązków wlicza się reorganizowanie wątków.
Sprawdzający: Osoby odpowiedzialne za sprawdzanie publikowanych na forum tekstów. Cechują się dobrą znajomością języka polskiego oraz większym doświadczeniem w korekcie od przeciętnego użytkownika.
Ekipa Forum: Ogół administracji i moderacji, który wydaje decyzje dotyczące strategii działania serwisu, regulaminu oraz systemu kar. Czasami również ekipą forum nazywane jest całe grono osób funkcyjnych, czyli administratorów, moderatorów, a także sprawdzających.
Awatar: Niewielki obrazek wyświetlany przy nazwie użytkownika.
Sygnatura: Podpis wyświetlany pod postami użytkownika.
Tekst literacki: W niżej wymienionych punktach regulaminu forum jako tekst literacki rozumie się opowiadania, wiersze, artykuły publicystyczne, felietony i inną twórczość własną przedstawioną w formie pisanej.


SEKCJA I – POSTANOWIENIA OGÓLNE
 1. Rejestrując się na forum Podziemie Opowiadań, użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich zawartych niżej punktów regulaminu oraz zgadza się z forumową polityką cookies.
 2. Regulamin ten obowiązuje w niezmienionej formie na całym forum, a postanowieniom tego regulaminu podlega każdy zarejestrowany użytkownik – chyba że w którymś punkcie stwierdzono inaczej.
 3. Ekipa zastrzega sobie prawo do modyfikacji niniejszego regulaminu w przyszłości.
 4. Administracja nie pobiera opłat za rejestrację i korzystanie z podstawowych funkcji serwisu oraz zapewnia, że nie będzie ich pobierać również w przyszłości.
 5. Administrator główny jest władzą absolutną i ma prawo naginać regulamin lub wydawać decyzje przez niego nieuwzględnione, jeśli uzna takie działania za stosowne.
 6. Wszelkie zastrzeżenia, uwagi czy propozycje dotyczące działania lub polityki forum mogą być kierowane jedynie poprzez działy Odwołania i petycje oraz Skrzynka na listy, a także prywatną korespondencję z administracją. Poruszanie tych kwestii publicznie w jakiejkolwiek innej części forum (w tym głównie shoutboksie) będzie odpowiednio traktowane.

  SEKCJA II – UŻYTKOWNICY
  II.I – Konta użytkowników
 7. Każda osoba ma prawo do posiadania wyłącznie jednego konta (wyjątkiem jest ekipa forum, która posiada konta poboczne do celów testowych). W przypadku uzasadnionego podejrzenia o posiadaniu przez daną osobę multikont administracja może zdecydować o całkowitym odebraniu dostępu do forum.
 8. Konta rejestrowane z podejrzanych adresów e-mail (tj. adresów tymczasowych lub adresów o schematach nazwy typowych dla botów) będą blokowane bądź usuwane.
 9. Nick użytkownika może się składać jedynie z liter, cyfr oraz znaku dywizu (–) i podkreślenia (_).
 10. Nick użytkownika nie może nawiązywać do tematyki politycznej, etnicznej czy religijnej.
 11. Nick użytkownika nie może być nazwą strony internetowej ani przyczyniać się do reklamowania jakichkolwiek serwisów czy produktów.
 12. Nick użytkownika nie może być bezsensownym zlepkiem znaków.
 13. Administracja zastrzega sobie prawo do ułaskawiania zbanowanych użytkowników, gdy uzna, że dana osoba nie jest już szkodliwa dla społeczności forum.

  II.II – Awatary i sygnatury
 14. Zabronione jest wstawianie zarówno w awatar, jak i sygnaturę treści rasistowskich, politycznych, nieetycznych, obraźliwych, pornograficznych, a także reklamowych (patrz: sekcja IV, podsekcja IV).
 15. Zbyt duże sygnatury obciążają forum i utrudniają jego przeglądanie. Pamiętaj, aby jej wysokość nie przekraczała 100 pikseli, a łączna waga obrazków wynosiła nie więcej niż 128 kilobajtów.

  SEKCJA III – LEGALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
  III.I – Prawa autorskie i treści nielegalne
 16. Umieszczanie na forum prac kogoś innego, podając je za swoje (pomimo zgody autora), jest czynem karalnym w myśl ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z późniejszymi zmianami (Dziennik Ustaw z 20 sierpnia 2010 Nr 152 poz. 1016). W przypadku wykrycia plagiatu ekipa forum zastrzega sobie prawo do zablokowania konta użytkownika, poinformowania o zajściu prawowitego autora i udzielenia wszystkich potrzebnych danych na potrzeby postępowania prawnego.
 17. Serwis zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystywania tekstów nadesłanych na Warsztaty Twórcze do użytku w forumowym magazynie literackim bez uprzedniego poinformowania autora.
 18. Na całym forum zabroniona jest publikacja treści niezgodnych z polskim prawem oraz jakiekolwiek inne działania mające umożliwić uzyskanie do nich dostępu innym osobom.

  III.II – Bezpieczeństwo serwisu i zarejestrowanych użytkowników
 19. Próby hackowania lub jakiekolwiek inne czynności działające na szkodę serwisu będą surowo karane.
 20. Serwis Podziemie Opowiadań nie będzie udostępniał danych osobowych oraz żadnych informacji o kontach użytkowników osobom trzecim tak długo, jak informacje te nie będą potrzebne do postępowań prawnych.
 21. Pomimo wszelkich starań o zapewnienie jak najlepszej ochrony danych osobowych, administracja serwisu nie ma fizycznej możliwości zagwarantowania, że nie zostaną one wykradzione.

  SEKCJA IV – PISANIE I ZAKŁADANIE TEMATÓWIV.I – Ogólne zasady zakładania tematów i pisania postów
 22. Trollowanie, pisanie postów niezwiązanych z tematem, treści rasistowskich, godzących w czyjeś przekonania religijne i odbiegających od ogólnych zasad dobrego smaku będzie karane.
 23. Zabronione jest sztuczne podbijanie wątków. Post pod postem można napisać w uzasadnionych przypadkach, na przykład gdy chcemy opublikować kolejną część tekstu, a ostatni post w wątku jest napisany przez nas.
 24. Zabrania się publikowania treści erotycznych poza działami Erotyka i Erotyczny Hyde Park.

  IV.II – Teksty literackie
 25. Zabrania się nadmiernego formatowania tekstu oraz nadużywania kolorów w tekstach literackich i publicystycznych. Do takiego formatowania zaliczają się przede wszystkim znaczniki [size] i [font] (dla jasności: zasadzie tej nie podlegają komentarze z poprawkami do tekstu, gdzie wyróżniający się zapis ułatwia analizę poprawek).
 26. W przypadku, gdy tekst pisany w częściach nie jest aktualizowany przez okres dłuższy niż sześćdziesiąt dni, takowy temat będzie przeniesiony do działu „Opowiadania bez kontynuacji”. Autor wątku będzie mógł poprosić o jego przywrócenie, gdy będzie chciał opublikować kolejny fragment.
 27. Publikowane teksty wystawiają opinię całej społeczności naszego serwisu, dlatego oczekuje się od autora, iż z należytą dokładnością naniesie podane mu poprawki. Teksty, które nie zostaną poprawione w przeciągu czternastu dni od publikacji przez któregoś ze sprawdzających listy z błędami, trafią do działu „Opowiadania niepoprawione”.
 28. Jedna praca ma się znajdować w jednym wątku. Nie twórz dwudziestu tematów na forum, po jednym dla każdej części tego samego dzieła.
 29. Administracja nie usuwa publikowanych przez użytkowników tematów bez wyraźnej potrzeby. Oczywiście jesteśmy skłonni usunąć z forum tekst, jeśli autor planuje go wysłać do jakiegoś wydawnictwa lub gdy zaistnieje jakikolwiek inny, sensowny powód.
 30. Surowo zabrania się używania opcji edycji tekstu do samowolnego usuwania zawartości posta.
 31. Użytkownik może dziennie opublikować dwa krótkie teksty (np. dwa wiersze lub miniaturki nieprzekraczające długością 1,5 strony na każdy) lub jeden długi tekst bądź fragment tekstu (rozdział / część rozdziału), pamiętając także, aby również nie przesadzić z jego długością (do 5 stron). [Jako standard objętości przyjęto stronę A4 o marginesach 2 cm, pisaną czcionką Times New Roman 12pt z pojedynczą interlinią, czyli ok. 4100-4200 znaków w 52 liniach tekstu na stronę].
 32. W przypadku, gdy pierwszy rozdział tekstu poprzedza krótki prolog, można oba fragmenty umieścić razem, pamiętając, by nie przekraczać łącznego limitu stron.
 33. Kontynuację tekstu użytkownik może opublikować dopiero dwa dni po tym, jak został wrzucony poprzedni fragment.

  IV.III – Wulgaryzmy
 34. Na forum promujemy kulturę języka, więc wulgaryzmy w postach na forum oraz na shoutboksie nie są tolerowane. Oczywiście zasadzie tej nie podlegają teksty literackie i publicystyczne, w których język jest kwestią autora. Prosi się jednak, aby informować o ostrym języku w tytule wątku. Wulgaryzmy są także tolerowane przy cytowaniu (np. starsze posty w bash.po lub wątek poświęcony cytatom z książek).
 35. Słowa niewulgarne, które jednak uważane są powszechnie za obraźliwe bądź niecieszące się akceptacją społeczną, również nie są w postach tolerowane. Na shoutboksie ekipa przymyka na nie oko, ale ich umyślne nadużywanie będzie traktowane tak samo jak bluzgi.
 36. Ekipa nie lubi głupiej cenzury. W tekstach jest to wybitnie niemile widziane – skoro autor decyduje się na używanie wulgaryzmów, to niech ich używa jak należy, bez uciekania się do gwiazdek czy innych symboli graficznych, jakby rodzice mieli mu dać szlaban za wyrażanie się. Co do zwykłych postów oraz wpisów na shoutboksie, wulgaryzmy ocenzurowane są traktowane tak samo jak nieocenzurowane i równie dobrze nagradzane.

  IV.IV – Reklamowanie
 37. Serwis utrzymywany jest z wyświetlanych na nim reklam, w związku z czym zabrania się korzystania z rozszerzeń typu AdBlock do ich blokowania w obrębie naszego serwisu, a administracja zastrzega sobie prawo do odmawiania świadczenia usług użytkownikom takowego oprogramowania.
 38. Administracja zastrzega sobie prawo do umieszczania linków i reklam w dowolnym miejscu w obrębie serwisu.
 39. Umieszczanie linków do jakichkolwiek stron zewnętrznych w tekstach literackich i publicystycznych jest możliwe tylko za zgodą administracji po uprzednim zgłoszeniu.


Niniejszy regulamin został zatwierdzony dnia 07 września 2015 przez ekipę forum literackiego Podziemie Opowiadań.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy Regulamin Nidrax 1 4,376 07-09-2015, 21:30
Ostatni post: Nidrax

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości