Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Problem z wymyślaniem imion
Faktycznie dobry pomysł, ale jak dla mnie zbyt czasochłonny. Wolę po prostu pogapić się na klawiaturę, wybrać jakąś literę,a potem dobrać resztę.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja też nie mam problemu z pomysłami. Często obracając imiona w myślach, wpada mi litera, który mi akurat pasuję i do niej szukam. :)

Mercury, ja bym sama nie wiedziała, jak to się czyta tudzież, jak ja to zrobiłam. :)

cowboy
Bezmyślne gapienie się w klawiaturę i czekanie na olśnienie? Muszę tego spróbować. :D
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Zazwyczaj nie posiadam takich problemów, gdyż mą przypadłością jest wymyślanie imion wraz z fabułą, nasuwają mi się automatycznie. Niemniej jednak, można spróbować łączyć różne wyrazy lub interesujące nas słowa, które nie brzmią dobrze w danym języku i tłumaczyć na inne. Czasem zdarzają się naprawdę ładne.
Odpowiedz
Imiona? Ja nie mam z nimi żadnych problemów. Google Translate zawsze pomoże – wybrać jakieś cechy charakteru postaci i przetłumaczyć je na jakiś język (najlepiej łaciński, grecki, japoński, włoski lub po prostu angielski), po czym ładnie je jakoś połączyć. Po takim zabiegu nie tylko uzyskujemy ładne imię, ale również ładną etymologię. ;)
Odpowiedz
Moim zdaniem ten sposób jest trochę za bardzo skomplikowany i czasochłonny.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Osobiście jestem zwolennikiem szkoły "wybierz jakieś fajne słówko i przedstaw je w odpowiednio egzotycznym języku jako imię". Czasami jednak imię przychodzi samo. W wyjątkowych przypadkach przeglądam listy imion i wybieram to, którego znaczenie najlepiej pasuje do postaci.

Oczywiście, to już zależy od realiów. Odnoszę wrażenie, że pierwszy sposób bardziej pasuje do historii fantastycznych lub osadzonych w przeszłości(ale głównie fantastycznych), podczas gdy drugi znajdzie miejsce i tu, i tam.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Myślę, że najlepszym sposobem do stworzenia imienia nie są generatory. Pośrednio oponuje za sposobem przedstawionym przez kolegę wyżej. Najlepiej wybrać cechę charakteru, która najlepiej będzie odzwierciedlała charakter naszego bohatera i przetłumaczyć na jakiś w miarę osobliwy język. Rzecz jasna, tyczy się to tylko do pewnej części przypadków, bo tworząc niektóre typy opowiadań czy powieści nie trzeba, aż nadto kombinować z imieniem.
Gdzie kucharek sześć, tam cycków dwanaście.
Odpowiedz
Z imienia trzeba być przede wszystkim zadowolonym. W moim przypadku nie ma półśrodków. Nie pozostawiam losu przypadkowi, bo wiem, że nie potrafiłbym oddać w pełni postaci, którą stworzył generator. To tak, jakby Geralt miał być Alibabom, a Frodo Baggins byłby znany jako Kootas Posampas. Jeśli ulepię imię sam, to wtedy wiem, że jest dobrze. Kocham to, co tworzę. Nie idę do ludzi pytać, jak mam nazwać psa czy kota. Kiedy czuję, że mój Puszek jest moim Puszkiem, to wiem, że ma tak być i już.
Lubię Tytanica. Moim ulubionym bohaterem była góra lodowa.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »