Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Problem z wymyślaniem imion
Osobiście twierdzę, że imię musi odzwierciedlać postać. Na przykład: ktoś jest groźny, to i imię powinien mieć groźne. Zależy więc trochę od tego jak zabrzmi to imię wypowiedziane na głos. Nie wiem czemu, ale wydaję mi się, że imiona, które "strzępią język" to imiona groźne i straszne, zaś takie, które wypowiada się łatwo, lekko i bez żadnego zgrzytu to imiona dobre, mądre, a czasami nawet... hmm... niewinne. Dlatego na przykład litery "E" oraz "L" pasują do imion osób spokojnych i dostojnych, litera "R" jest świetna do imion groźnych, z kolei litery "A", "M" i choćby "Z" pasują do imion dla osób mądrych i spokojnych. A jak szukacie do opowiadania postaci śmiesznej, to nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że do jej imienia pasują "H" oraz "B".

Moje rozumowanie może wydawać się trochę dziwne, ale jeśli w poszukiwaniu imion zagłębicie się trochę w wasze wyobraźnie, to kto wie, może nawet niektórzy przyznają mi rację :)

PS Ale uprzedzam, że zdarzają mi się czasami odstępstwa od tej reguły!!
Odpowiedz
Reklama AdSense
Nie do końca mogę się z tobą zgodzić Hitman odnosnie tego, że imiona i nazwiska trudne do wymówienia są przypisywane do osób groźnych.

Co więcej uważam, że oprócz odzwierciedlenia postaci to imię i nazwisko tej osoby powinno także odzwierciadlać jego narodowość i korzenie.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Co do powyższego to się zgodzę. W końcu nie damy Niemcowi nazwiska Brzęczyszczykiewicz. ;) Tak szczerze to kiedyś miałam dziwny sposób co do wymyślania imion postaci. Gdy brakowało mi już imion na przykład do gry, to waliłam pół bezsensownie w klawiaturę. Chyba najciekawsze jakie mi wyszło to Memphemorphobicous. ;P
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
E tam, i tak najlepszy jest sposób Yamiego:
(12-02-2011, 16:03)Yami napisał(a): Wchodzisz na tibia.com, zaczynasz rejestrację i w okienku z tworzeniem postaci dajesz "sugerowanie imię".
Sposób niezawodny.

Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Odpowiedz
No tak, ale zauważ, że ma to też minusy np. gdy potrzebujesz jakiegoś normalnego nazwiska i imienia to tam tego nie znajdziesz ^^

Odpowiedz
Cowboyu, wszystko ma plusy i minusy. :)

A co do imion... łatwo je wymyślić. Choćby jakieś imię inne, czy nazwę od tyłu, o. Z Pati wyjdzie Itap. Taki przykład.
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Cierpi ciało, cierpi umysł, cierpi dusza...
Odpowiedz
Reklama AdSense
Yobwoc... Tak trochę przypomina mi yebać. :D
Anerad – O, to jakiś nowy minerał, bądź kryształ? Kurde, po wakacjach babka od geografii ma przekichane, że nam nic o tym nie powiedziała!
Xardin – Boli Cię brzuch? Masz mdłości? Weź Xardin. :D
Azza – Kurczę, nie poznałam Twojego nicku. O.O

Albo biorę dziwne nicki, albo po prostu mam dziwną wyobraźnię. :D
:* dla Cowboy'a, by się mu nie nudziło, gdy mnie nie ma na forum.
Odpowiedz
Ha! Mój nick jest piękny. Od tyłu czy od przodu, zawsze będzie taki sam. :–)

A jeszcze, co do imion – powiem, że jest też kilka generatorów imion fantasy. Trzeba ruszyć tyłek i poszukać, a nie na tacy wszystko.
Niemy krzyk, najgorszym z możliwych. Cierpienie na własne życzenie. Krzyk i błaganie o litość nie zawsze są ratunkiem. Natłok straszliwych myśli, nie do odpędzenia. Ból i uczucie, jakby cała radość i szczęście zostały wyssane, jakby zostały same najgorsze chwile.

Odpowiedz
Cytat: A jeszcze, co do imion – powiem, że jest też kilka generatorów imion fantasy. Trzeba ruszyć tyłek i poszukać, a nie na tacy wszystko.

Hehe Azz przeczysz sama sobie ^^. Przecież używanie generatora to właśnie danie imienia na tacy, ale i tak nic nie zastąpi Imion i Nazwisk, które sami wymyślimy. A dlaczego? Ponieważ takowe imię najbardziej pasuje do postaci, która jest przez nas kreowana.

Odpowiedz
W sumie tak, ale innego typu. Samemu szukasz generatora. A że imie samo się generuje to inna sprawa. :)

Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »