Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Przy jakiej muzyce piszecie?
Piszę bez muzyki :P
"Gdzieś pomiędzy złem a dobrem jest zdrowy rozsądek. Tego się trzymajmy." ~ Verguun z południa
"Pieprzyć przeciwników, to ty masz być tym wygranym!" ~ Polleck z Aster Mit

Myśliwi!!!!
Odpowiedz
Reklama AdSense
Najczęściej pisze bez muzyki, bo jak znam słowa, to zaczynam śpiewać. Co strasznie dekoncentruję. :P
Jednak czasami leci mi rock, który ma zadanie "uciszanie" innych dźwięków z mojego otoczenia. :)
Once bitten, twice shy.

Moje opowiadania:
Odcienie
Dream
Opowieści menelskie
Odpowiedz
Samo pisanie to proces który muzyki zbytnio nie wymaga ale tak żeby się odpowiednio nastawić to różnie. Najczęściej jednak muzyka klasyczna albo japońska bo pierwsza ma w sobie spokój a druga jest "żywa"
Eorth znajduje się w tym miejscu gdzie śpią wszystkie smoki
Odpowiedz
Nie potrafię się skupić przy muzyce, więc...piszę pośród dźwięków ciszy ;)
Jedno jej spojrzenie i miasto leży w gruzach
Za to ją wielbią, nie za jej urodę
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=s4JP1bIr1Vw <– na przykład takiej. :) Wszelki rock, trochę metalu, czasem jazz, jakiś rock'n'roll, R&B, niekiedy nawet pop. Zazwyczaj po prostu playlista leci sobie swoją drogą w podkręconych na full słuchawkach, a myśli podążają własnym torem. W innym przypadku muzyka musi być dopasowana do mojego nastroju lub klimatu opisywanej sceny.
Najczęściej piszę właśnie z muzyką, która jest dosyć ważną częścią mojego dnia codziennego. Bez niej dzień jest jakiś taki wyblakły. :D Ogólnie muzyka, jakiej słucham podczas pisania często nadaje tempo i nastraja mnie odpowiednio do pisania jakiegoś fragmentu.
Konwencja jest po to, by ją łamać.
A jak się komuś nie podoba, niech spada na drzewo i wróci, gdy zrozumie swoje zachowanie.
~Nidrax
Odpowiedz
Przy odpowiedniej do klimatu. Fantasy przy Clannad, Loreenie McKennith, Open Folk, soundtrackach np z Braveheart, LOTR czy Wiedźmina, a cyberpunka przy ost z Blade Runnera albo Quake 2, ewentualnie Tool. Jak nie mam pod ręka muzyki pod klimat tego, co piszę, to piszę bez muzyki.
[niedozwolony link]
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja od niedawna zacząłem słuchać zespołu The Verve, na pewno każdy z Was zna ich najpopularniejszy utwór pt. Bitter Sweet Symphony :)
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości