Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Przy jakiej muzyce piszecie?
Właśnie tak :D
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Reklama AdSense
Ja z kolei zawsze piszę do muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnje, czyli niezbyt w moim guście – 1D, Rihanna, Katy Perry... I to pomaga. Dziwne, bo tematyka mojego opowiadania wcale się z tym nie zgadza.
"Czego chcę? Chcę po prostu wrócić do domu. Posiedzieć w Twojej koszuli, zjeść pudełko czekoladek i posłuchać anarchistycznej muzyki granej przez facetów w garniturach."
Odpowiedz
Przy czym piszę? Zależy od tematyki opowiadania. Smutne opowiadanie ostatnio napisałam przy tym, wyszło mi takie, że płakałam przy czytaniu. Komedię napisałam słuchając tego, a tak ogólnie to przy pisaniu pomaga mi słuchanie One Direction, Ewy Farnej czy też Allison Irahety. Zdarza się też że słucham przy pisaniu starych piosenek Linkin Park, a także muzyki filmowej :)
Odpowiedz
Przede wszystkim muzyka klasyczna, filmowa, Linkin Park Light never comes czy jakos tak oraz chor Aleksandrowa...
Odpowiedz
Skoro złota łopata zaczęła kopać, powiem coś o swojej muzyce do pisania :D Może już się tu wypowiadałem, nie wiem, ale pewnie wiele się zmieniło ;)

Podobnie jak kolega Tank, lubię chór Aleksandrowa, zwłaszcza Katiuszę :D Uwielbiam muzykę, w której się dużo dzieje, z której epickość bije niczym piana z pyska rozwścieczonego rottweilera. Do takich na pewno zalicza się muzyka filmowa, do wszelkich zwiastunów i tym podobna, a do najważniejszych dla mnie wykonawców lub studiów można zaliczyć Hansa Zimmera, Johna Williamsa, X-Ray Dog, Basila Poledourisa, Immediate Music czy Vangelisa.
Jednakże w głównej mierze jest to po prostu muzyka, której słucham na co dzień – nie szukam inspiracji w szczególnych gatunkach, artystach czy dźwiękach. I tak, jeśli na mojej playliście zaraz po Chariots of fire Vangelisa będzie grał O father, o satan, o sun Behemotha, to jest to dla mnie naturalne i nie wpływa na to, co piszę :D
[url]http://sciencefantasia.blogspot.com[/url]
Opowiadania SF i Fantasy
O mnie
Opowiadania na forum:
Trzy warunki, Cztery godziny
Odpowiedz
Ja bez muzyki nie potrafię nawet funkcjonować.
Nie mam konkretnego zespołu, którego słucham zawsze, gdy siadam do pisania. Wszystko zależy od tego, jaki mam akurat nastrój. Nie zauważyłam jednak, żeby wpływała ona w znaczący sposób na treść. Po za jednym wyjątkiem: gdy słuchałam Christiny Perri, ale to prawdopodobnie dlatego, że słuchałam TYLKO jej piosenek przez co najmniej tydzień.
Ogólnie warto włączyć coś, co pasuje nastrojowo do opisywanego wątku. Nie jest to jednak reguła.
Na pewno nie słucham polskich wykonawców, bo to mnie rozprasza. Muzyka z gier i filmów jest epicka, włączam ją zawsze jak się uczę. Polecam wymienione już Two Steps from Hell i oczywiście muzykę Hansa Zimmera.
Kiedyś włączyłam muzykę z Wiedźmina (z gry dokładniej, z pierwszej części), ale to był głupi pomysł. Jako, że przeszłam grę chyba 5 razy, znałam na pamięć każdą melodię. Zamiast pisać, siedziałam i słuchałam z zachwytem.
Jak ktoś nie ma czego słuchać, mogę polecić kilka zespołów: Hammerfall, Stratovarius, Avenged Sevenfold, Les Friction, Coldrain, Sonata Arctica, WithinTemtation, Eluveitie.
Odpowiedz
Reklama AdSense
Odpowiedz
Muzyka pasująca do klimatu fragmentu + dźwięki pasujące do klimatu fragmentu. Wszystko zapętlone. Zajebiście się pisze, czuć, jakby się tam było.
Niby to wszystko banalne lecz długo się uczyłem cieszyć z prostych rzeczy.
Całe dnie szare przyćmione żalem i narzekaniem gdy teraz na to patrzę ciężko mi uwierzyć.
Zawsze gdy wstaje czeka tu na mnie jakieś wyzwanie bo nieustannie mamy coś tu do odkrycia.
Nawet przegrane coś dają nam a więc idę odważnie i to, co dane mi biorę od życia.
Odpowiedz
Ja tam zawsze czegoś co ma klimat do pisania. Ciężko to opisać, ale im więcej magii w muzyce, tym lepiej i tym więcej weny. Najlepsze będzie takie Uriah Heep, Accept, Blind Guardian, Deep Purple. Właśnie rock, albo metal, tylko nie ten najcięższy.
[url=
https://www.youtube.com/watch?v=D_H3IR6X..._H3IR6XBRI[/url]

Strasznie pobudza wyobraźnię, a do tego jest romantyczny. Czysta magia.

I jeszcze to, moim zdaniem boskie, do pisania:
https://www.youtube.com/watch?v=zmbNxRiy6d4

Ogólnie to zależy też od nastroju, czasem posłucham jakiegoś popowego kawałka, albo coś z poważnej, choćby Czajkowskiego. I im cięższej muzyki słucham tym więcej błędów robię. :D
Odpowiedz
Lubię pisać przy muzyce, na przykład takiej:
https://www.youtube.com/watch?v=OmLNs6zQIHo
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości