Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Była dziwna*

"Ta dziewczyna była dziwna. Miała pospolitą urodę – okrągłą twarz, czarne, sięgające do pasa włosy i duże, ciemne oczy. Zawsze była blada. Tylko na policzkach malowały się jasno-różowe okręgi. Cienkie usta pokryte były dużą ilością szminki, o krwistym kolorze. Szczerze? Bałam się jej. Nawet teraz nie potrafię powiedzieć, dlaczego była moją przyjaciółką."

11 października 1992

Brunetka położyła się na podłodze, dokładnie w środku sali. Ręce skrzyżowała na piersiach i uśmiechając się, zamknęła oczy.
– I jak myślicie? – pytając prawie się nie poruszała ustami. – Ładnie wyglądałabym w trumnie?

"Kiedy ją poznałem, miała trzynaście lat. Już wtedy robiła dziwne rzeczy. Nie chodzi mi o zwykłe, szkolne przekręty. Potrafiła w nocy uciec z domu i iść na cmentarz, by godzinami wpatrywać się w świeczki i nazwiska wyryte na nagrobkach. Była dziwna. Kiedy dotykała mojego ramienia, przeszywały mnie dreszcze. To nie było podniecenie. To był zwykły, ludzki strach."

1 stycznia 1993

Postawiła nogę na krześle, dłonią podpierając się o blat ławy. Wokół było mnóstwo ludzi, muzyka huczała, a podłoga lepiła się od wylanego nań alkoholu. Stanęła na stole, rozkładając ręce na boki.
– A wtedy zawiążę sobie sznur wokół szyi. – Gestykulowała, pokazując czynności, o których mówiła. – A potem... Potem skoczyłabym... – Wyciągnęła stopę przed siebie, przechylając się do przodu i zeskakując na podłogę. – I kiedy byłabym już martwa, ktoś obciąłby sznur... Upadłabym. – Przewróciła się. Leżała kilka minut w nieco nienaturalnej pozycji, w której zwykły człowiek długo by nie wytrzymał.

"Ja z nią nigdy nie gadałem, bo i po co? Straszny był z niej dziwak. Tylko Jolka się do niej odzywała. W klasie mówiliśmy na nią 'Przeklęta', a jej to bardzo odpowiadało. Zawsze na polskim pisała listy miłosne do Szatana."

15 lutego 1993

– Tańczyłam z nim! Tańczyłam! – Brunetka, z wyciągniętymi na boki rękoma, kręciła się wokół własnej osi. – Nie był taki, jakiego sobie wyobrażałam, wiesz? – Usiadła na kanapie, biorąc do ręki puszkę piwa. – Nie miał rogów, kopyt i wcale nie był podobny do kozła. Wyglądał jak... Wyglądał jak człowiek. – Jola patrzyła na nią, nie wiedząc, co powiedzieć. Była pewna, że koleżanka zmyśla.

"Nie zauważyliśmy, że coś się z nią dzieje. Nic na to nie wskazywało! Tak... Znalazłam ją. U niej w pokoju. Hmm? Wisiała, wisiała... Zostawiła liścik. Bardzo krótki. Napisała, że rozmawiała z Diabłem. Tańczyła z nim. To on jej kazał to zrobić. Powiedział, że czas by się połączyli. Och, czy to możliwe? Proszę księdza... Czy ona była opętana?"
Take my mind and take my pain
And heal

Odpowiedz
Reklama AdSense
Kilka powtórzeń znalazłam.
Ale po przeczytaniu tego chciałam więcej.\
Świetna miniaturka.
はい、私は大好き ♥ Սերժ Թանգյան ♥
Odpowiedz
Więc było je wytknąć, mogłabym powiedzieć czy są zamierzone, czy nie. Może były wstawione specjalnie, żeby nadać wypowiedzi potoczności. Błędy się wytyka. Autor nie zawsze sam jest w stanie je wyłapać, bo czyta tekst machinalnie.
And heal

Odpowiedz
W pierwszym akapicie słowo '' zawsze ''. Być może jest to zamierzone, ja bym je zmieniła.
Odpowiedz
I to jest kilka powtórzeń?
And heal

Odpowiedz
3 razy powtórzone, na początku, to już jest jakiś błąd, prawda?
Odpowiedz
Reklama AdSense
Ale jeśli to jest po kolei, jest to JEDNO powtórzenie :)
And heal

Odpowiedz
W sumie racja, wybacz.
Odpowiedz
:o po przeczytaniu opadła mi normalnie kopara. Świetne, nie mam się do czego doczepić i w ogóle nie mam pojęcia jak mogę tą miniaturkę opisać, jakich słów użyć by nie pomniejszyć jej piękna.
[Obrazek: sygnatura_hrwnpws.jpg]

Odpowiedz
Kurcze, to rzeczywiście było coś. Tu się zgodzę, bardzo ładny pomysł, wykonanie równie śliczne. O ile o tym tekście można powiedzieć, że jest śliczny.
[Obrazek: R33wB.gif]

Sorry, I'm allegic to BULLSHIT.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »