Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wątek zamknięty 
Tryby wyświetlania wątku
Forumowe Opowiadanie
Pewnego pięknego, deszczowego, bezsłonecznego dnia młody Nidrax siedział w kącie swojego pokoju, zbierając pieczarki rosnące na ścianie. Wtem do pomieszczenia wpadło dwunastoletnie dziecko.
– Uguuuaaauaaa! – wykrzyczał chłopiec.
– Nie, niczego nie piekłem. Babeczki kupiłem w Sugarcube Corner – odparł Nid.
– Aha – powiedział młodzieniec. – A po cholerę ci te grzyby, dziadku?
Ciemny blondyn w okularach westchnął i odpowiedział: – Muszę zrobić wylewkę pod garaż, który planuję zbudować na dachu.
– A no tak, ale ja jestem głupi – usłyszał w odpowiedzi, po czym chłopiec opuścił pokój.
Zdezorientowany Nidrax patrzył jeszcze przez chwilę w stronę drzwi, po czym wzruszył ramionami i wrzucił do koszyka jeszcze parę pieczarek. Kilka minut później, gdy już stwierdził, że ma ich wystarczająco dużo, wstał i założył swoje ranne trzewiki, które krwawiły.
Zszedł na dół do salonu, gdzie powitała go znajoma, zaspana twarz.
– Cześć, Darenko. Po wyrazie wnioskuję, że wczoraj w nocy była ostra jazda.
– Podtrzymuję wniosek. Było bosko. Aczkolwiek po tym wszystkim, jak już padłam, to miałam strasznie dziwny sen. Śniło mi się, że w telewizji leciał taki dziwny program pod tytułem Trudne Sprawy, który przedstawiał różne nietypowe problemy ludzi, którzy wzięli w nim udział. I odcinek, który oglądałam był o dziewczynie, którą napastował zakochany w niej facet o imieniu Dariusz. Gość nawet włamał jej się raz do domu i siedział w wannie z szampanem.
– Od zawsze miałaś różne dziwne schizy, kuzynko – uśmiechnął się Nid, po czym usiadł na sofie, odkładając koszyk na firankę i wyjął ze skarpety pół litra wody pięćdziesięcioprocentowej. Wyjął kieliszki i wskazał butelką w stronę Dareny, niejako pytając się, czy dołączy.
– Spoko, tylko nie za dużo – odparła z taktem. Nidrax rozlał ciecz. Wtem do salonu wkroczył Stu.
– Matka wie, że ćpiesz? – spytał swego syna.
– Nie wiem, sam spytaj – Nid wlał w siebie zawartość kielona, po czym odwrócił go na drugą stronę i cisnął do kosza na pranie. – Zresztą, wczoraj była gruba impra: dwa browary na pięciu i teraz muszę jakoś poradzić sobie z kacem.
Bardzo chciał jeszcze wdać się w polemikę z przebywającym tam towarzystwem, ale spoglądając na zegarek, stwierdził, że jest spóźniony na zaplanowane tydzień temu spotkanie. Wstał leniwie, założył buty oraz kurtkę ze skóry dzikiego kota dingo i pożegnawszy się, wyszedł z domu. Na podwórku już stała jego wanna dwudrzwiowa z zaprzęgniętym łosiem. Nie tracąc ani chwili, wsiadł do pojazdu i ruszył. Niestety, nie dotarł szczęśliwie na miejsce, gdyż –niefortunnie– jechał obok koparki i dał się nabrać.
Czasami, gdy pojawiają się nowi, próbują na jeden raz wrzucić wszystko, co mają. Zupełnie, jakby portal miał lada dzień zniknąć z Internetów, a administracja pojechać do Afryki, sprzedawać olejek do opalania rdzennym murzynom.
~Yami
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Wątek zamknięty 

Wiadomości w tym wątku
Forumowe Opowiadanie - przez Nidrax - 22-11-2011, 22:19
RE: Forumowe Opowiadanie - przez Naxster - 22-11-2011, 23:26
RE: Forumowe Opowiadanie - przez StuGraMP - 23-11-2011, 00:16
RE: Forumowe Opowiadanie - przez Bura - 23-11-2011, 00:55
RE: Forumowe Opowiadanie - przez Nidrax - 23-11-2011, 22:10
RE: Forumowe Opowiadanie - przez Naxster - 24-11-2011, 21:43
RE: Forumowe Opowiadanie - przez Nidrax - 27-05-2012, 01:30