Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Stalowe płatki śniegu
(08-01-2016, 00:07)Aniselle napisał(a): Zasługuję, by stać w tłumie za tobą, mieć poobijane ramiona od niezważających na nic przechodniów, zostawać szturchanym raz za razem, (zbędny przecinek) jak nic nie warty śmieć?

Jednak, (zbędny przecinek) czy taki podział ma dla mnie jakikolwiek sens?

Wyobrażam sobie (przecinek) co dzieje się z twoją psychiką, jak zmieniają ją stalowe płaty, powoli opadając na głowę.

Szanuję ich za cierpienie, jakie wywołują, (zbędny przecinek) wśród samotnych osób, które skryte pod kołdrą uciekają od rzeczywistości.
       Stalowe płatki śniegu, ubrane w swoistą, geometryczną zbroję (przecinek – skoro to miało być wtrącenie, to trzeba je zamknąć) patrolują nas z góry. Ciężkie chmury raz na jakiś czas odsłaniają gwiezdne latarnie, które zawieszone na nieboskłonie, (zbędny przecinek) zastępują skrystalizowane, wodne istoty.

Słyszę, (zbędny przecinek) ciche przepraszam, widzę uśmiech i wiem, że w słoneczny dzień, nieowiany zimową aurą, nikt nie pofatygowałby się o choćby jedno słowo.

Unoszę brwi, (zbędny przecinek) na dźwięk pozytywnego brzmienia.

Kobieta, która objawia identyczne uczucia melancholii (swoją drogą bardzo przeze mnie uwielbiane) (przecinek) nagle stała się tykającą szczęściem bombą.

Jedno podstawowe pytanie: Dlaczego te płatki śniegu są stalowe? Jaki jest cel takiego epitetu? Ani nie ma to związku z jego kolorem, ani kształtem, wagą, twardością... Z niczym! Przypomina to sytuacje z nagłówkami gazet, które są szokujące i sensacyjne, a artykuły są zupełnie na inny temat i bez związku.
Przekaz jest mglisty – raczej trudno doszukiwać się tu jakichś niesamowitych przemyśleń i prawd życiowych. Dużo wielkich słów, barwnych metafor, poetyckich uniesień... w prozaicznej sytuacji – powrotu do domu z zakupów.
Wita gospodarz, właściciel, przełożony, osoba starsza. Jeśli nie jesteś żadnym z nich, używaj zwrotu WITAJ.
Odpowiedz
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Wiadomości w tym wątku
Stalowe płatki śniegu - przez Aniselle - 08-01-2016, 00:07
RE: Stalowe płatki śniegu - przez marookko - 08-01-2016, 00:41
RE: Stalowe płatki śniegu - przez StuGraMP - 12-01-2016, 18:34

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości