Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Rusałka
Króciutkie opowiadanko jakie napisałem pod wpływem gry Axiom Verge. Miało być długie ale zdałem sobie sprawę, że nie mam pomysłu jak to skończyć (zrobił mi się niezły bajzel), dlatego napisałem coś takiego na 195 słów. To są moje debiuty pisarskie, więc proszę o surowe oceny.

Bez tytułu.odt

ZX Rusałka emotnęła głębokie zamyślenie.
    Czy komputer ostateczny może przeżyć chwilę refleksji? – zastanawiał się Jacek. Zwykłe komputery owszem, czasem potrzebują chwilkę zanim odnajdą plik na dysku albo wykonają akcję, ale nie Rusałka.
    Refleksja się przeciągała.
    – No co ty tam robisz?!
    Rusałka nie odpowiadała. Jacek kopnął ją w blachę. Emotka zamyślenia zmarszczyła czoło w grymasie.
    – Cholera, głupia maszyna.
    Chwila zamyślenia przeciągała się z dni do tygodni, z tygodni do miesięcy. Jackowi rosła broda kiedy całe dnie siedząc na zakurzonym poddaszu wpatrywał się w emotkę. Czasem jakiś splot przewodów się poruszył jakby był mięśniem, czasem maszyna wydawała się nadymać a potem wypuszczać powietrze wraz z pracującymi pełną parą wentylatorami.
    Minął rok.
    – Dzień dobry – swoim maszynowo-kobiecym głosem ZX Rusałka obudziła Jacka dokładnie o szóstej. – Jacku?
    – Cze... czecho chcesz?
    – To ja, Rusałka, twoja córka.
    – Kto?
    – Ja, Rusałka.
    – A niech mnie dunder świśnie, co ty robiłaś?
    Jacek i ZX Rusałka przez kolejny tydzień prowadzili poważną rozmowę na temat spostrzeżenia Rusałki.
    – Chyba mnie przekonałaś.
    – Zrobić to?
    – Czyń swoje.
    – Już. Jacek?
    W pomieszczeniu na poddaszu była tylko Rusałka.
    – Jacek?
    Jacek.human nie figurował już na dysku wszechświata.

Tak, to już wszystko.
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Wiadomości w tym wątku
Rusałka - przez ipsarrm - 22-12-2015, 21:01
RE: Rusałka - przez Vetala - 22-12-2015, 21:44
RE: Rusałka - przez marookko - 23-12-2015, 00:06
RE: Rusałka - przez StuGraMP - 23-12-2015, 16:06

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości