Podziemie Opowiadań
Zaloguj się
Login/Adres e-mail::
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Nie masz konta?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Tryby wyświetlania wątku
Najpierw było słowo... A potem przestaliśmy je szanować...
Cóż, wierzcie czy nie, ale łatwo mnie rozdrażnić. Może taki wiek, albo to moje przysposobienie introwertyka odzywa się gdzieś tam w środku i namawia do złych rzeczy. Albo kto wie, może diabeł się mną w końcu zainteresował. Chociaż w to ostatnie wątpię.

Najłatwiej wyprowadzić mnie z równowagi mówiąc do mnie. Gdy ktoś mnie o coś poprosi, nie ma problemu, gdy ktoś przyjdzie do mnie z jakąś sprawą, cóż, wysłucham. A może ktoś chcę podyskutować? Nie ma sprawy, lubię dyskutować. Ale wrze we mnie krew, gdy słyszę kolejne „co tam?”. Cóż, w takiej sytuacji mam ochotę odpowiedzieć „gówno”. Rozumiem doskonale, że na przestrzeni wieków i całego tego postępu, który widać wokół nas, słowo straciło na wartości, lata na wietrze jak swobodny ptak i znaczy mniej niż zero. Ale ludzie, czy w parze z tym musi iść rzeczowość?

Rozumiem, może to ja jestem nie z tej planety. Są pewnie i tacy ludzie, co lubią pogadać od rzeczy. Być może to kwestia gustu, ale z mojego punktu widzenia, zmierza to w naprawdę złą stronę. Ciężko wysnuć jakieś wnioski, temat jest rozległy jak rzeka. Ile ludzi na ziemi, tyle pewnie znajdzie się opinii. Ale opisuję go tylko, aby zwrócić uwagę na ten problem, bo po części można to tak nazwać. Bardzo lubię i respektuję ludzi, którzy potrafią szanować słowa. Potrafią je odpowiednio dobrać, dobrze sformułować, bez zbędnego gadania. Z resztą, może dlatego słowo honoru było tak ważne w średniowieczu? A nawet wcześniej. Ale jak już mówiłem, słowo straciło na przestrzeni lat i z pewnością nadal będzie tracić. Pojawiła się telewizja, wszedł internet. Przepływ informacji się zmienił, łatwo zbłądzić. Ba! Niektórzy błądzą przez wiele lat, albo nawet życie. Bo i nawet książki mogą kłamać.

Napisałem to głównie dlatego, aby każdy sobie przemyślał temat. Myślę, że wszyscy powinni wyciągnąć z tego wnioski i zachować je dla siebie. Kiedyś doszedłem do pewnego stwierdzenia, że to słowa budują świat. Cóż, może coś w tym jest. Jeśli tak, to budujmy go z głową.

(Trochę krótko, wiem, przepraszam ;D)
Odpowiedz
Reklama AdSense
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Wiadomości w tym wątku
Najpierw było słowo... A potem przestaliśmy je szanować... - przez Yerzay - 30-08-2014, 15:23

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości