Podziemie Opowiadań
Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Wersja do druku

+- Podziemie Opowiadań (https://podziemieopowiadan.pl/forum)
+-- Dział: Konkursy i warsztaty (https://podziemieopowiadan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=122)
+--- Dział: Artesanium (https://podziemieopowiadan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze (/showthread.php?tid=1700)

Strony: 1 2 3 4

Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Yami - 02-07-2013

Podobnie jak w jakże popularnym Give me a Subject będziemy zajmować się tutaj doskonaleniem naszych warsztatów, poprzez pisanie na określone tematy!

W tym temacie możecie wyzywać innych użyszkodników do pojedynków lub szukać potencjalnych rywali! Będziemy też zamieszczać w tym miejscu propozycje tematów do ustalonych już bitew. Temat będzie zatwierdzał sprawdzający lub ktoś z kadry na podstawie własnego widzimisię.

Nie owijając w bawełnę – Szary, wyzywam Cię!

@DodatkoweZasady

Termin to umownie tydzień. Maksymalna długość 10 x A4 (czcionka 14 Romana, interlinijka 1,5). Minimalna to 1,5 strony. Jedna z osób zamieszczać będzie bitwę w odpowiednim dziale z funkcją ukrytego vote, druga – informację w temacie o nowej bitwie.

@DodatkoweZasady2

Zróbmy tak, aby nie było więcej niż 3 bitwy naraz.

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - epoN - 02-07-2013

Challenge Accepted. Now Give me a subject, peeps!

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Hellbringer - 02-07-2013

Yami, a ja wyzywam... DUŚKĘ.

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Yami - 02-07-2013

Szary – no to czekamy na propozycje i do zobaczenia na polu bitwy :)

Czekamy na odpowiedź moderatorki. Swoją drogą chętnie zobaczę, czy stworzy jakąś prozę :P

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Hellbringer - 02-07-2013

Kiedyś tworzyła, acz krótką. Na rymy też mogę z nią iść.

Należysz do typu ludzi, który może z nią iść nawet na gołe klaty

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Finneus - 02-07-2013

Buahahaha
Yami i epon
Proponuję dla was cośstraszneeego i bez jeży!
Napiszcie mit o stworzeniu forum, uwzględniając kolorowych jako bóstwa oraz starych i nowych użytkowników.
Nie narzucam nic ponad to że zamiast naszych nicków dacie wymyślone pseudonimy tak by było zabawnie.

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - Spinner - 02-07-2013

Co prawda ja nie chcę brać w tym udziału, ale wypowiem się na ten temat.

Brałem już kiedyś udział w czymś takim. Trzy razy z rzędu przegrałem i zrozumiałem, że nie potrafię wymyślać na zawołanie i na narzucony temat. Po prostu wtedy wychodzi mi jakieś badziewie, ze względu na to, że nie mam czasu albo pomysłów na to, aby dopracować swój tekst tak, aby niósł ze sobą jakąś wartość.

Moja pierwsza sugestia to taka, że czas pojedynku to powinny być dwa tygodnie a nie tydzień. Mało kto napisze w tydzień coś, co będzie czymś więcej niż tylko gniotem. A tekst powinien swoje odleżeć, aby móc po czasie go sprawdzić.

Druga sugestia to taka, aby była możliwość ewentualnego przedłużania czasu pojedynków, jeśli komuś coś wypadnie i nie będzie mógł się wyrobić.

Po trzecie: wypadałoby ustalić przynajmniej trzy osoby do sprawdzania tekstów. Kiedy ja brałem w czymś podobnym udział, na jeden pojedynek przypadało pięciu testerów, każdy z nich robił rozpiskę z cytatami odnośnie każdego tekstu i oddawał swój głos na jeden z nich.

No i jeszcze jedno. Propozycje tematów. Jak ktokolwiek ma dać propozycję, skoro nie został określony gatunek? Przy każdym wyzwaniu wyzywający powinien określić, czy to ma być obyczaj, czy horror, czy romans, czy fantasy ...

Moje propozycje tematów dotyczą fantastyki, ponieważ sugeruję się tytułem całego tematu.
Mroczne Pismo
Razem do grobu
Magia z przypadku

Przedłużanie terminu to kwestia czysto umowna i raczej nigdy nie powinno być problemu. Wszyscy jesteśmy tutaj kumplami i wszyscy jesteśmy po to, aby się rozwijać, a nie walczyć o złote kalesony. Teksty może oceniać każdy, a poprawki będą zawsze mile widziane :) Sam chętnie wspomogę sprawdzających, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc tutaj ogólnie nie ma problemu.

To znaczy można zaproponować dowolny gatunek. Niemniej bylibyśmy wdzięczni za fantastykę :]

RE: Bitwy bajarzy ! – warsztaty twórcze - epoN - 02-07-2013

Temat Finna dla mnie odpada, nie znam aż tak dobrze starej ekipy i nie bardzo przepadam za tworzeniem własnych mitów (wychodzi jakiś crap) ale te trzy tematy od Spinnera... hm... wszystkie brzmią ciekawie. Wybieraj, Yami.
Co do czasu, mnie to tam obojętnie ile, po prostu przesunę pisanie innych opowiadań i spokojnie się wyrobię (chociażby na te 10 stron :P). Nie ogarniam tylko zasad wrzucania...