Podziemie Opowiadań
Napisać? - Wersja do druku

+- Podziemie Opowiadań (https://podziemieopowiadan.pl/forum)
+-- Dział: Konkursy i warsztaty (https://podziemieopowiadan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=122)
+--- Dział: Artesanium (https://podziemieopowiadan.pl/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Napisać? (/showthread.php?tid=1353)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Napisać? - lenciakowa - 30-03-2013

Mam pewien temat na opowiadanie albo książkę, ale nie wiem czy jego temat jest ciekawy. Jeśli wpisałam w zły dział ten wątek- przepraszam.

O czym to jest?

O dwójce przyjaciół z domu dziecka- Kamili i Kubie, którzy uciekli z niego w wieku dwunastu lat. Kamila jest starsza od Kuby o miesiąc. Mieszkają w domku na drzewie w centralnej części wielkiego lasu. Jedzenie czerpią z owoców leśnych. Czasem Kuba podkrada jabłka z ogrodu Pana Robinsa.
Pan Robins to emerytowany mężczyzna mieszkający niedaleko domku na drzewie Kamili i Kuby, w drewnianym domu.

Jak wygląda każdy dzień Kamili i Kuby

Dzieci około godziny dziewiątej wstają i szykują śniadanie. Kuba idzie po jabłka do Pana Robinsa, a Kamila z wiadrem do źródła wody.
Śniadanie zaczynają jeść o wpół do jedenastej.
Kamila sprząta gdy przestaną jeść, a Kuba wybiera się na spacer aby poszukać innych kryjówek, do których mogliby się udać w porę zimową (akcja rozpoczyna się porą wiosenną).
Gdy Kuba wraca z poszukiwań, wraz z Kamilą idą poszukać potrzebnych rzeczy. Zajmuje im to około dwóch godzin.
Do domku wracają popołudniu i wtedy znajdują czas na odpoczynek. Kamila czyta książki które zabrała z Domu Dziecka, a Kuba próbuje wyposażyć ich dom.
Potem odbywa się kolacja, a po niej Kamila zostaje jeszcze żeby poczytać książkę. Kuba wtedy idzie spać.

Pisać?
Na pytania odpowiem chętnie ;)

RE: Napisać? - Vetala - 30-03-2013

Wszystko można pisać, chociażby dla samego siebie oraz żeby szlifować umiejętności. Jak masz pomysł, to lepiej napisać, żeby się nie zmarnował. ;)

Nasuwają mi się dwa pytania:

1) Skąd wziął się dom na drzewie? Wątpię, żeby dwójka dzieciaków byłaby w stanie wybudować go bez sprzętu. No, chyba, że ktoś inny go postawił.

2) Czy nikt ich nie szuka? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że gdyby zaginęła dwójka dzieci, ktoś by się tym zainteresował. Np. inne dzieci z domu dziecka albo chociażby facet, wychodzący do lasu na grzyby czy na spacer z psem, który by je napotkał.

Wszystko zależy od tego, jak się to opisze i czy umieścisz akcję w świecie realnym czy też wymyślonym przez Ciebie, ale jak na razie ten temat mnie nie przekonuje. Trochę... nierealne wydaje mi mieszkanie dwójki dzieciaków w lesie w domku na drzewie, jedzących głównie owoce.

RE: Napisać? - lenciakowa - 30-03-2013

(30-03-2013, 12:34)Vetala napisał(a): Wszystko można pisać, chociażby dla samego siebie oraz żeby szlifować umiejętności. Jak masz pomysł, to lepiej napisać, żeby się nie zmarnował. ;)

Nasuwają mi się dwa pytania:

1) Skąd wziął się dom na drzewie? Wątpię, żeby dwójka dzieciaków byłaby w stanie wybudować go bez sprzętu. No, chyba, że ktoś inny go postawił.

2) Czy nikt ich nie szuka? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że gdyby zaginęła dwójka dzieci, ktoś by się tym zainteresował. Np. inne dzieci z domu dziecka albo chociażby facet, wychodzący do lasu na grzyby czy na spacer z psem, który by je napotkał.

Wszystko zależy od tego, jak się to opisze i czy umieścisz akcję w świecie realnym czy też wymyślonym przez Ciebie, ale jak na razie ten temat mnie nie przekonuje. Trochę... nierealne wydaje mi mieszkanie dwójki dzieciaków w lesie w domku na drzewie, jedzących głównie owoce.

1)Zapomniałam ;P Wybacz...
Domek był tam od dawna. Przyjaciółka Kamili powiedziała jej o nim i zaproponowała pobyt w nim po ucieczce.

2)Akcja toczy się w centralnej części lasu. czyli skoro jest wielkie, no to chłop który idzie na grzyby nie poszedł by 3 km od drogi (obok lasu jest droga, taka wiejska itp.) do tej części. Ale mogę to ująć w prologu.

3)Muszę wymyśleć skąd dzieci mogłyby jakieś inne jedzenie wziąść. Kurde ;d Pomóż, bo dobrze myślisz...

Lenciakowa, bój się Boga, wziąć, a nie "wziąść". :P

No nie wiem. Jak jak chodzę na grzyby, to łażę po całym lesie, drogę zostawiam za sobą, bo tam już wszystko zazwyczaj wyzbierane. Ale nieważne, nie czepiam się głupot.

Hm, może mogłyby wejść w układ z tym gościem, Robinsem. Mogliby zrobić umowę "coś za coś", dajmy na to, że on dostarcza im jedzenie i nie mówi nikomu, gdzie są, a oni w zamian... no, nie wiem. Pomagają mu w ogródku? :D

(30-03-2013, 12:58)Vetala napisał(a): Lenciakowa, bój się Boga, wziąć, a nie "wziąść". :P

No nie wiem. Jak jak chodzę na grzyby, to łażę po całym lesie, drogę zostawiam za sobą, bo tam już wszystko zazwyczaj wyzbierane. Ale nieważne, nie czepiam się głupot.

Hm, może mogłyby wejść w układ z tym gościem, Robinsem. Mogliby zrobić umowę "coś za coś", dajmy na to, że on dostarcza im jedzenie i nie mówi nikomu, gdzie są, a oni w zamian... no, nie wiem. Pomagają mu w ogródku? :D

nawet, nawet.
dzieci mogą na przykład chodzić za niego zbierać grzyby albo owoce leśne ;)

przepraszam za błędy językowe, ale jestem zakręcona od tych wszystkich przygotowań do Wielkanocy ;)

RE: Napisać? - Fiyo - 30-03-2013

To obyczajowe miałoby być? Bo z tego możesz zrobić fajny:
a) horror, bo pan Robins to potwór, dlatego mieszka w środku lasu
b) erotyk, bo 12 lat, to akurat budzą się hormony, resztę sobie dopowiedz
c) fantastykę, bo znalazły w lesie przejście do innego świata/pan Robins to strażnik przejścia/sam las jest fantastyczny
d) kryminał, bo pan Robins to tak naprawdę nie pan Robins, albo dzieciaki pewnego dnia znikają i pan Robins ich szuka, albo ktoś szuka zaginionych dzieciaków, a znajduje pana Robinsa
e) bajkę, bo to nie Kuba i Kamila, tylko Jaś i Małgosia, a pan Robins, to Baba Jaga

To tyle co mi przychodzi na myśl z biegu. Wszystko wydaje mi się ciekawsze, od opisywania nudnych dni, dwójki dwunastolatków :)

Pozdrawiam

Fiyo napisał(a):erotyk, bo 12 lat, to akurat budzą się hormony, resztę sobie dopowiedz
Fiyo, zaczynam się Ciebie bać. :D Teraz przyszedł mi do głowy Robins-pedofil. :|

(30-03-2013, 13:26)Fiyo napisał(a): To obyczajowe miałoby być? Bo z tego możesz zrobić fajny:
a) horror, bo pan Robins to potwór, dlatego mieszka w środku lasu
b) erotyk, bo 12 lat, to akurat budzą się hormony, resztę sobie dopowiedz
c) fantastykę, bo znalazły w lesie przejście do innego świata/pan Robins to strażnik przejścia/sam las jest fantastyczny
d) kryminał, bo pan Robins to tak naprawdę nie pan Robins, albo dzieciaki pewnego dnia znikają i pan Robins ich szuka, albo ktoś szuka zaginionych dzieciaków, a znajduje pana Robinsa
e) bajkę, bo to nie Kuba i Kamila, tylko Jaś i Małgosia, a pan Robins, to Baba Jaga

To tyle co mi przychodzi na myśl z biegu. Wszystko wydaje mi się ciekawsze, od opisywania nudnych dni, dwójki dwunastolatków :)

Pozdrawiam

hahaha. padłam przy bajce xd
to miało być o ich przygodach itd. że znajdują fajne miejsca...

a jeżeli chodzi o erotyk. co bym miała napisać? nie czytałam erotyka nigdy ;d

napiszę może dwie A4 i potem pomyślimy...
no to zaczynam :)

RE: Napisać? - Fiyo - 30-03-2013

O, o tym nie pomyślałem. To można zrobić też erotyk z wątkiem sensacyjnym. Dwójka dwunastolatków, ucieka przed pedofilem, który próbuje zniszczyć ich miłość.

Czemu się mnie boisz? Niektórzy już wtedy są po inicjacji seksualnej. A że to temat tabu...

Po prostu nie wyobrażam sobie wątku erotycznego pomiędzy parą dwunastolatków, chociaż wiem, że się to zdarza. Oczywiście jeśli by się to dobrze opisało, to nie miałabym nic przeciwko, mogłaby z tego wyjść bardzo ciekawa powieść.